Єнін нагадав, що трагедія трапилася у липні 2014 року в небі над Донбасом. Загалом процес розслідування складався з трьох паралельних треків. Про це він сказав в інтерв'ю "РБК-Україна".

Важливо У Нідерландах завершилося засідання суду у справі МН17: як це було

Як відбувалося розслідування

  • Перший кейс – технічне розслідування.
  • Другий – кримінальне розслідування.
  • Третій – переговори з Росією.

Єнін додав, що, вичерпавши переговорні можливості з РФ, Україна була змушена звернутися до Міжнародного суду ООН. У січні 2016 року Україна подали свій меморандум до Міжнародного суду ООН. І суд визнав свою юрисдикцію над цим кейсом.

Ми очікуємо наприкінці 2020 року подачу Росією свого контрмеморандуму. У ньому РФ має пояснити, чому курська 53-тя аеромобільна бригада супроводжувала цей "Бук", зокрема під час перетину україно-російського кордону. Також вони мають пояснити, як відбувалося, якщо взагалі відбувалося, розслідування цього злочину на території РФ,
– наголосив Єнін.

Він зауважив, що справа складна, і, як правило, суд у таких випадках дає можливість сторонам здійснити по два раунди письмових подань. Україна очікує фінальне рішення МС ООН у 2022 чи 2023 році.

Якими можуть бути наслідки

Заступник голови МЗС України підкреслив, що тут мовиться про відповідальність Росії за порушення міжнародного права.

"Нас там нема" і "ми це все не визнаємо" – ці речі вже більше не працюють. Ми це побачили по кейсу з "Нафтогазом" і "Газпромом", коли з великим скрипом російська сторона все ж змушена була виконувати рішення суду,
– підсумував Єнін.

Актуально У тілах загиблих в авіакатастрофі МН17 знайшли осколки російської ракети, – прокурор

Що відомо про збиття літака рейсу MH17

  • 17 липня 2014 року у небі над Донбасом з ракети "Бук" збили пасажирський літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines.
  • Лайнер здійснював рейс Амстердам – Куала-Лумпур. Загинули усі 298 пасажирів та члени екіпажу.
  • За інформацією офіційного слідства, ракету "Бук", яка влучила в літак, привезли на окупований Донбас. Належала вона 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, яка розташована у Курській області.