Про це президент України заявив в інтерв'ю журналістам The Guardian. Він додав, що через майже 2,5 роки "дещо інша енергія".

До теми Зеленський відповів, як новий закон вплинув на темпи мобілізації

Зеленський про необхідність мобілізації

Відповідаючи на питання щодо мобілізаційних заходів, Володимир Зеленський пригадав, як під час візиту до Португалії зустрів українку, чоловік якої загинув на війні. Вона поцікавилася у президента України, що буде тепер, коли добровольців і охочих брати до рук зброю стало менше.

"Я їй відверто сказав: "Ми повинні зробити все, щоб якомога швидше закінчилася війна. І мені дуже шкода, що ви втратили чоловіка. Він герой, і він точно герой не лише для вас, але й для всіх нас. Але ми не можемо сказати, що лише спочатку були патріоти. Бо якщо патріотів на передовій більше немає, то чому Путін нас досі не окупував і не зрівняв нас остаточно?" – поділився Зеленський.

Водночас він додав, що розуміє чоловіків, які не хочуть воювати через свій страх. Втім, мобілізація необхідна, адже повномасштабна війна триває.

Хтось не хоче. Хтось боїться. Ми всі люди. Але не можна казати, що зараз усі тікають, а раніше не тікали. Ні, це не так. Авжеж, коли все було окуповано, всі вийшли на вулицю, всі це робили, і я думаю, що це об'єднання дало нам таку силу. Авжеж, через два з половиною роки війни – це дещо інша енергія, але повірне – вона однаково є,
– заявив президент.

Інші заяви Зеленського в інтерв'ю

  • Президент України заявив, що партнери могли б дозволити бити Україні по території Росії без обмежень, якщо відповідне рішення ухвалив би Вашингтон. Зеленський у коментарі журналістам додав, що "ви знаєте, як це працює".
  • В інтерв'ю Зеленський також додав, що Заходу не вистачає швидкості у постачанні озброєння. Так, президент вважає, що Україна отримала мало допомоги з нового пакета, який ухвалив Конгрес США.
  • Говорячи про заморожений конфлікт, президент наголошує, що це також війна. До прикладу Зеленський навів Нормандські домовленості, які існували до 2022 року. Втім, вони не стримали ворога від агресії, а лиш дали змогу підготуватися до повномасштабної війни.