Глава держави попросив надати Україні все необхідне, щоб захиститись від Росії. Зокрема, системи ППО. Також мовилося про санкції проти агресора.
До теми Війна в Україні має завершитися до зими, – Зеленський звернувся до лідерів G7
Санкції, ППО та експорт зерна
Зеленський звернувся до лідерів G7 у режимі відеоконференції. Саміт триває у Німеччині в баварських Альпах.
Україна відчуває підтримку держав "Великої сімки". Дякую за оборонну та фінансову допомогу нашій країні в боротьбі з російським вторгненням. Для нас важлива й послідовна позиція країн G7 стосовно санкцій. Вони мають і надалі посилюватися, зокрема шляхом обмеження ціни на нафту, яку експортує агресор,
– сказав президент.
Зеленський також попросив надати системи протиповітряної оборони нашій державі та гарантії безпеки.
Лідери G7 послухали Зеленського: дивіться відео
Окрім того, президент попросив "Велику сімку" допомогти з експортом зерна з України, а згодом реконструювати зруйновані росіянами міста і села.
П'ять конкретних кроків G7 для України
Зеленський також запропонував п'ять рішень, які можуть бути корисними для України та всієї Європи. Він переконаний, що такі кроки зменшать великі витрати всіх держав, які є через цю війну. Серед запропонованого:
- дієві гарантії безпеки для нашої держави;
- сучасна протиракетна оборона для України й постачання достатнього обсягу зброї;
- відновлення аграрного експорту з нашої країни;
- визнання Росії державою-спонсором тероризму, радикальне обмеження її нафтових доходів і конфіскація всіх заморожених та арештованих російських активів.
- післявоєнна відбудова України, яка стане найбільшим економічним проєктом нашого часу.
Президент закликав діяти негайно й за спільним планом глобальних лідерів. Адже це те, що справді необхідно для відновлення миру й стабільності і України і Європи.
Співпраця України та "Великої сімки"
Глава держави поділився з лідерами своїм баченням та пропозиціями взаємодії між Україною та G7. Зокрема, окреслив, як важливо для нас і для них, щоб ми мали ефективну ППО.
Росія посилює ракетні обстріли України, тому дуже важливо гарантувати цивільному населенню базову безпеку. Це сприяє тому, щоб люди повернулись до роботи. ВІдповідно дасть змогу запустити економічні процеси в населених пунктах. Без цього на сьогоднішній день щомісячний дефіцит бюджету нашої країни становить 5 мільярдів доларів США.
Президент також запропонував створити дієвий глобальний механізм конфіскації заморожених або арештованих російських активів. Він повинен стати одним з найбільших інструментів для того, щоб стримувати потенційних агресорів від нападу на сусідів.
Зеленський закликав країни G7 спонукати їхні компанії до того, щоб вони розглянули Україну як альтернативу російському напрямку. За його словами, коли закінчиться війна, то наша держава матиме значно кращий доступ до глобального ринку, порівняно з Росією. Також Україна має безмитний доступ до ринків провідних демократичних країн.
Наголосив Зеленський і на тому, як важливо відбудовувати нашу країну після війни. Це буде найбільший економічний проєкт нашого часу. ВІн переконаний, що участь в ньому значно посилить країни "Групи семи".
Рішення саміту G7 щодо України
- Лідери зібрались 26 червня і вже встигли покепкували над "крутими" образами Путіна, де він позує для фото напівоголеним. Жарт над російським диктатором ініціювали прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та очільник канадського уряду Джастін Трюдо. Політики запитали, чи доцільно буде їм всім зняти піджаки, а то й оголитися більше, аби протиставити себе "грізному" й "крутому" образу Володимира Путіна. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн підіграла іронії політиків.
- Також повідомляли, що лідери G7 хочуть зобов'язатися надавати безстрокову підтримку Україні. Зокрема, мовиться про фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну сфери. Вважається, що це формулювання є дуже важливим. Адже деякі країни хвилюються через те, що війна Росії з Україною може затягнутися. Наразі лідери G7 зважують можливість використати доходи від тарифів, аби підтримати Україну.
- В результаті сьогодні, 27 червня, стало відомо, що лідери країн G7 домовилися про заходи щодо підтримки України та подальші обмеження проти Росії. Також вони планують ще більше розширити санкції, щоб максимально обмежити доступ країни-агресорки до ключових промислових ресурсів, послуг і технологій. Ще під прицілом опинилися російські ланцюги постачання сектору оборони. Політикам вдалося досягти домовленості у тому, що гроші від підвищення мита на російський експорт будуть передані Україні.
Вас може зацікавити звернення Джонсона та Трюдо: дивіться відео