Зокрема, про велику кількість дипломатичних дзвінків, які було потрібно зробити. Адже зараз це потрібно заради позитивного рішення по кандидатству України в ЄС, повідомляє 24 канал.

Зауважте Ворог спробував атакувати Одещину ракетами, вибух у Скадовську: основне за 119 день війни

Росія зробила те ж, що нацисти

Президент наголосив, що 22 червня – День скорботи й вшанування пам'яті жертв Другої світової війни. Тієї війни, яка назавжди мала залишитися в історії. Ця страшна подія ніколи не мала повторитися, особливо у XXI столітті, проте повторюється саме зараз.

Росія зробила 24 лютого те ж саме, що нацисти 22 червня. Багато про це сказано. І я хочу додати тільки одне. Тоді від ранку вторгнення до поразки агресора минуло 1418 днів. Ми ж маємо звільнити нашу землю і дійти до перемоги, але швидше,
– сказав очільник держави.

Він акцентував, що це наша національна мета, тому зараз всі ми повинні працювати над перемогою щоденно. "Кожен громадянин, кожна громадянка – на тому рівні, на якому це можливо", – закликав Володимир Зеленський.

Телефонний марафон тривав від ранку

Практично весь день до вечора глава держави мав розмови з 11 лідерами інших держав. З ким говорив Володимир Зеленський:

 • з прем'єром Болгарії Кирилу Петкову – Зеленський подякував йому за підтримку України та розвитку всієї Європи за нашої участі.
 • з прем'єром Латвії Кріш'янісом Каріньшем обговорили співпрацю між нашими країнами та Європою. Також про наші спільні можливості захистити Європу від криз, які влаштовує Росія.
 • з прем'єр Греції Кіріакосом Міцотакісом розмовляли про однакове бачення історичної ваги рішення, яке очікується від Європейської ради.
 • з прем'єркою Швеції Магдаленою Андерссон обговорили перспективи двосторонньої співпраці та взаємодії на рівні європейських структур.
 • з прем'єркою Естонії – Зеленський подякував Каї Каллас за незмінну підтримку України. Обговорили пріоритети нашої співпраці та порядок денний у контексті саміту НАТО. Цей захід має відбутися у Мадриді наступного тижня.
 • з прем'єром Чехії Петром Фіалою обговорили пріоритети головування Чехії у Раді Європейського Союзу в наступні пів року. Наразі наш президент впевнений, що голос Чехії буде за Україну.
 • з прем'єром Бельгії – Зеленський подякував Александеру де Кроо за підтримку нашої європейської перспективи. Також запросив його відвідати Україну.
 • з прем'єром Австрії – президент України висловив подяку Карлу Негаммеру за гуманітарну підтримку та розуміння потреб України.
 • з прем'єр Словенії – домовилися з Робертом Голобом про можливе посилення співпраці між нашими країнами.
 • з президенткою Молдови Майєю Санду висловили взаємну підтримку напередодні важливого засідання Європейської ради. Надалі наші країни допомагатимуть одна одній швидше пройти цей шлях до Європейського Союзу.
 • з президентом Литви – Ґітанасу Науседі висловив повну підтримку у зв'язку з ситуацією навколо Калінінградської області Росії (анклавом біля території Литви).

Росіяни продовжують знищення українських міст

Президент згадав і про події, які безпосередньо стосуються війни. Зокрема й те, що вкотре по Миколаєву запустили ракети. На щастя, загиблих не було, проте п'ятеро людей зазнали поранень. Були удари й на Харківщині, які призвели до смертей. Також російські військові обстрілювали прикордоння Чернігівської та Сумської областей. На Донбасі в цей день фіксували масовані авіаційні й артилерійські удари.

Мета окупантів на цьому напрямку незмінна – вони крок за кроком хочуть знищити весь Донбас. Весь. Лисичанськ, Слов'янськ, Краматорськ – будь-яке місто. Їм потрібно все зробити таким, як Маріуполь. Повністю розбитим,
– акцентував глава держави.

Він зазначив, що саме через це Україні потрібне нове озброєння – щоб зупинити терор, який чинить агресор.

Звернення Володимира Зеленського за 22 червня: дивіться відео