Німеччина готова до переговорів, а Україна за це вдячна, про це заявив президент Володимир Зеленський на спільному з Ангелою Меркель брифінгу у вівторок, 19 червня.
Читайте також: Зеленський відвідав Німеччину з офіційним візитом: підсумки
Так, глава держави зазначив, що позиції України та Німеччини щодо проекту" Північний потік-2 "є діаметрально протилежними.
У той же час ми вдячні за готовність до предметного діалогу з боку Німеччини з цього непростого питання,
– додав він.
Водночас Зеленський наголосив, що збереження транзиту російського газу через Україну - гарантія енергетичної безпеки Європи.
"Збереження транзиту російського газу через Україну, його акумулювання в українських сховищах - це гарантія енергетичної безпеки і України, і Європи", – сказав президент.
За його словами, транзит через Україну – цивілізований метод забезпечення справедливого та безпечного європейського газового ринку.
Хто ще виступає проти будівництва "Північного потоку-2"?
Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Саме Данія – остання країна, яка досі не видала дозвіл на будівництво. Громадські слухання в Данії щодо маршруту газопроводу в водах на південь від Борнхольма пройдуть 19 червня, однак там вже пообіцяли переглянути свою позицію.
"Північний потік-2" починається у російському Виборзі, проходить дном Балтійського моря та пролягає між країнами Балтики, Фінляндією, Польщею, Швецією, Данією та нарешті закінчується у німецькому Ґрейсфальді.
Чим "Північний потік-2" загрожує Україні?Це – друга гілка вже наявного "Північного потоку". Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.
Маршрут "Північного потоку-2": карта
Тим часом Європарламент схвалив оновлену газову директиву ЄС. Вона поширює дію європейського енергетичного законодавства на морські газопроводи, зокрема "Північний потік-2".
У ситуації з "Північним потоком-2" це означатиме, що за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме, під наглядом Єврокомісії, – Німеччина. Тобто, "Газпром" не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.