Чому українці голосували за Зеленського

Більшість виборців лідера першого туру – це молодь з Півдня та Центру країни. Найменше голосів кандидат отримав у трьох областях Західної України, а також на Донбасі. Щодо гендерної ознаки за шоумена голосувала майже однакова кількість жінок та чоловіків. Вони були з вищою або незакінченою вищою освітою.

Читайте також: Як голосували у другому турі президентських виборів-2019: головне

"Я голосував в першу чергу не саме за кандидата Зеленського, а за команду та нових людей, яких він приведе до влади. До того ж спікер його команди мені подобається. На мою думку, це позитивна людина й видно, що він знає, що робить", – розповів студент Павло.

Понад 50% опитаних підтримують Володимира Зеленського, бо він не з політичної системи,
– пояснив гендиректор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

Виборці Зеленського
Виборці Зеленського

Психолог Інституту соціальної та політичної психології погоджується, що виборці Зеленського голосували за надії на зміни. Проте за які – ще не всі розуміють.

Щоб було краще, але не так, як тепер. Проте як саме буде краще – виборці конкретики не мають. Люди більше домислюють, чого вони хочуть від Зеленського. Ці домислювання дуже різні не тільки на Заході та на Сході, а й у вікових групах,
– розповів соціальний психолог, доктор психологічних наук Вадим Васютинський.

Виборці Петра Порошенка

Чинного президента підтримали переважно люди середнього та старшого віку на Заході та в Центрі України. Більше чоловіків, ніж жінок віддали свої голоси за Петра Олексійовича. Серед виборців Порошенка людей із вищою освітою трохи більше, ніж у Зеленського.

"Я підтримую всі його реформи та його рух вперед. Також бачу конкретні дії та його вплив на моє життя безпосередньо", – пояснила киянка Наталія.

Виборці Порошенка
Виборці Порошенка

Виборці Порошенка більше зважували наслідки свого рішення, стверджують психологи.

Виважені та вдумливі люди сконцентрувався в першому турі навколо Порошенка. А в другому турі більшою мірою сконцентрувався патріотичний електорат,
– додав соціальний психолог, доктор психологічних наук Вадим Васютинський.

Перед другим туром соціологи питали українців чи вважають вони потрібними дебати між кандидатами. Як це не дивно, але 51% опитаних вважали, що вони не є важливими для їхнього рішення. Та тільки 15% були твердо переконані, що кандидати зобов'язані поспілкуватися зі своїми виборцями.