Про це Жиріновський розповів на ютуб-каналі однієї з політичних партій Росії. Він зазначив, що українська влада "порушує закон", бо припинила постачати питну воду до Криму, націоналісти нападають на державні представництва Росії, а "українські терористи" збили малазійський боїнг у 2014 році.

До теми Штати закликають Росію визнати відповідальність за збиття МН17

"Блокада води в Крим – це взагалі варварство. За це Україну треба виганяти з ООН. Відключення електроенергії, відмова платити пенсії мешканцям Донбасу, постійні обстріли у бік Росії – це теж її злочини", – сказав Жиріновський.

Депутат назвав українську владу незаконною

Жиріновський назвав російсько-українську війну "мінігромадянською" й звинуватив українську владу в тому, що вона не закрила простір для польотів. Через це й збили MH17.

Якби Україна вчасно це зробила, то ніхто б не збив літак. Його збили українські бойовики. Київський режим. Я про це сказав за місяць до цієї події,
– переконаний російський депутат.

Також він наголосив, що влада в Україні нібито незаконна й має відповідати за "злочини". За його словами, такі дії щодо Росії вона вчиняла навіть у 1990 роках, але тодішній президент Борис Єльцин чомусь не наважувався протидіяти.

У чому Росія звинувачує Україну

  • Вперше в історії Росія поскаржилась на іншу державу до Європейського суду з прав людини. Стороною обвинувачення стала Україна.
  • До заяви для ЄСПЛ увійшли типові тези російської пропаганди. Зокрема, "загибель мирного населення", "дискримінація російськомовного населення", "Відповідальність за катастрофу малазійського Boeing MH17 на Донбасі".
  • Російський опозиціонер Дмитро Гудков назвав скаргу Росії "шизофренією чистої води", а в Офісі Президента України ситуацію окреслили як "еталон політичного цинізму".
  • До слова, Україна скаржилася на Росію в ЄСПЛ ще 13 березня 2014 року. У 2021 році її почали розглядати.