Військовий психолог Олександр Ткаченко написав про це у своєму блозі, передає gazeta.ua.
Основна ставка була зроблена на те, що українці злякаються і розбіжаться, залишивши свою Батьківщину на розтерзання супостату. Але прорахувалися. Українці на Майдані перемогли страх. Тоді молоді хлопці з дерев'яними і бляшаними щитами пішли на снайперські кулі і не відступили, не злякалися,
— нагадує експерт.
За його словами, серед українців перемогло почуття особистої гідності та патріотизму, тому відступати довелось колишній владі.
Зараз цей фактор (або скоріше синдром) страху фактично накрив жителів Донбасу, особливо на територіях, непідконтрольних ВСУ. Зараз страх визначає їхнє життя,
— вважає Ткаченко.
"У військових російських формувань та людей, що там живуть, все тримається на страху. Я це чітко бачу і відчуваю, спостерігаючи і спілкуючись не тільки з українськими військовими, але і з місцевими жителями, в тому числі і з Донецька. Я кажу прямо, що "у вас немає духу" на те, щоб мати особисту гідність і власну думку. Вони зазвичай спочатку намагаються заперечувати, як правило, киваючи на поганого Порошенка і хорошу Росію, яка їх зараз годує, але дуже скоро поникають, замовкають і опускають очі, не маючи більш вагомих аргументів вже особистого характеру", — констатує психолог.
Дивіться також: Втрата Донбасу пішла б на користь Україні, — експерт
За словами експерта, приниження людської гідності і розорення власної домівки місцевим криміналом і російськими "добровольцями" можна пояснити лише тваринним страхом тих мешканців Донбасу, які досі живуть на окупованій території.
"Вони навіть воюють від страху, що їх знищать свої ж (прийшлі російські війська це вже чітко продемонстрували своїми зачистками незалежних бандформувань бойовиків). Наші бійці на передовій це не раз спостерігали, особливо в моменти безпосередніх зіткнень з противником і його реакції у відповідь на наші дії. Ступор, паніка, істерика — звичайні реакції на страх", — підсумував Ткаченко.
До слова, Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія змінює формат війни.