Українську банківську систему лихоманить. На сьогодні Нацбанк продовжує аналіз структури власності і пошук кінцевих бенефіціарів близько півсотні діючих банків. Кому у ситуації "чистки" українці можуть довірити свої заощадження — розповідає журнал "Новое время". Видання склало рейтинг фінустанов, які на сьогодні видаються найбільш надійними.

Кому довірити свої гроші?

— Скласти рейтинг банків, яким можна довірити гроші, дуже складно. Тут перевіряється все усі показники, і варто зважити не лише показники, а й відгуки та інформацію у пресі. Банк – це завжди ризик. У деяких банків ризик більший, у деяких — менший. 20 банків, які потрапили у список, є більш надійними, ніж інші. Тобто туди можна нести гроші, та ризик нікуди не зникає.

На які переваги варто звертати увагу

— Є декілька принципів, яким я керувався. По-перше, державні українські банки в кращому становищі, ніж інші. Банки з іноземним капіталом, які належать поважним міжнародним установам. Ці банки у нас в першій десятці.

До першої десятки не потрапив жоден банк з українським капіталом.

— Якщо хочу більше заробити і отримати непогані відсотки, то тут вже можна брати банк і не з рейтингу, але мало хто що гарантує. Треба обирати — або заробити і ризикувати, або ж зберегти гроші і не заробити.

Банк Петра Порошенка

— Є "Міжнародний інвестиційний банк" — банк Петра Порошенка. Минулого року його не було. Він почувається дуже і дуже непогано, і як нам кажуть спеціалісти, люди просто вірять: якщо це банк Порошенка, то мало що відбудеться поганого. Але я б на це не звертав уваги, а на показники і на багаторічну репутацію. Адже Порошенко не завжди буде в країні.

Стабілізація банківського сектору

— Зараз не можна назвати банківський сектор стабільним. І років 1,5 щонайменше його не можна буде таким визнати. Тому що не всі банки розкрили свою структуру. Ми не знаємо кінцевих власників, у багатьох банків на папері написано багато різних активів, яких насправді нема. Банки повинні приносити прибуток, якого зараз нема.

Більше — дивіться у інтерв’ю.