В Україні не існує ефективної вертикалі управління державними компаніями. Більшість керівників державних компаній отримують зарплату не залежно від результату. Вийнятком є нове покоління керівників Олег Прохоренко, Войцек Бальчун.

Питання приватизації

– В Україні є чимало державних активів, які цікавлять великих профільних інвесторів. Такі інвестори знають, як з начебто не привабливої компанії за 5-7 років зробити цілком успішну корпорацію, яка зароблятиме гроші.

Тіньові схеми

– До прикладу, "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" закуповує паливо вище за ринковою ціною у дуже підозрілої компанії. Також вона продає більшість продуктів ще одній підозрілій компанії за цінами меншими за ринкові. Київський бронетанковий завод намагався домовитися з бельгійською компанією про поставку двигунів з використанням відкатів.

Боротьба з корупцією

– Є кілька можливостей знизити рівень корупції на держпідприємствах, окрім приватизації. До прикладу, призначення через ринкові механізми ефективних генеральних директорів з прив'язкою зарплати до фінансових показників. Адже вони будуть зацікавлені у подоланні корупції.

Більше – дивіться в інтерв'ю.