В ефірі 24 Каналу військовий експерт Олег Жданов розповів про недоліки та переваги негоди на фронті. Зазначимо, що шторм у Чорному морі впливає на темп бойових дій в Україні, але не припиняє їх повністю.

Читайте також Підступність Росії зашкалює: після бурі окупанти наростили ракетоносії в Чорному морі

Є перешкоди та переваги

Під час негоди ведення штурмових дій фактично неможливе. Головна проблема для наших військових на фронті взимку – мороз. Через зниження температури у захисників та захисниць можуть просто відмерзнути кінцівки.

Крім цього, сніг створює додаткову загрозу для життя українських військових – покриває мінні поля. У таких умовах розмінування стає ще важчим завданням.

Погана погода з одного боку допомагає українським бійцям, а з іншого – шкодить,
– мовив Жданов.

За його словами, армія, яка краще підготує особовий склад до низьких температур, матиме величезну перевагу. Зараз така перевага на боці України. Військовий експерт зауважив, що наші бійці значно краще утеплені та екіпіровані для таких низьких температур, ніж російські військові.

Яка ситуація з утепленням та екіпіруванням бійців взимку: дивіться відео

Як негода впливає на військових та техніку

  • Офіцер артилерії однієї з бригад розповів, що зимові морози зменшуються дальність стрільби. Гармати втрачають свою дальність внаслідок підмерзання пороху.
  • Найбільше викликів зима приносить піхотинцям. Бійці не можуть зігрітися навіть за допомогою буржуйок, адже це може демаскувати позиції наших захисників.
  • В середині осені та під час весняної відлиги найнесприятливіші погодні умови для роботи бронетехніки та БпЛА. Висока волога та болота знижують прохідність бронетехніки, зокрема, колісної.