Це офіційна версія мети саміту у Сочі. На думку ж західних ЗМІ, Володимир Путін, Реджеп Ердоган та Хассан Рухані хочуть поділити сфери впливу у Сирії та закріпити там позиції своїх країн, особливо це стосується президента РФ.

Читайте також: Путін: Військова операція у Сирії добігає кінця

Так, журналіст The Times Річард Спенсер називає цей саміт "ялтинським моментом президента Путіна".

На думку оглядача, новий міжнародний тріумвірат збереться, щоб "розпиляти" регіон, виснажений довгим і жорстоким конфліктом.

Журналіст зазначає, що між переговорами Путіна з президентом Ірану Рухані та лідером Туреччини Ердоганом і зустріччю Сталіна, Черчілля і Рузвельта у 1945 році є "разюча відмінність".

Незрозуміло, чи в одній війні бореться цей тріумвірат, чи переміг він у ній, та й чи є ці троє союзниками,
– йдеться у статті.

До того ж цілі трьох президентів також несумісні, вважає Спенсер. Іран та Росія хочуть, щоб Америка відмовилася від контролю над частиною Сирії, що, з точки зору Росії, означає угоду про автономію з курдами. Туреччина у свою чергу не потерпить автономної зони на своїх кордонах, пояснює автор публікації.

Саме США, як стверджує німецька газета Der Tagesspiegel, не запрошені в Сочі, є завчасно у програші, а от виграти від результатів саміту щодо Сирії може її чинний президент Башар Асад, з яким Путін провів зустріч у переддень, 20 листопада.

Читайте також: Замість тисячі слів, – Держдеп США зреагував на фото обіймів Путіна та Асада

Зі слів колишнього американського посла в Туреччині Еріка Едельмана, якого цитує видання, у Сполучених Штатів держави-протектора Ізраїлю і сунітських країн Перської затоки немає "зустрічної стратегії" напротивагу діям Путіна і Рухані у Сирії, тому Росія з Іраном будуть безперешкодно встановлювати свій порядок цьому регіоні.

Окрім того, військові і політичні плани "сочинського тріо" – це неофіційна конкуренція для сирійських переговорів у Женеві, які відновляться 28 листопада під егідою ООН, акцентує Der Tagesspiegel.

Із цим твердженням погоджується і журналістка Le Figaro Ізабель Лассер.

Путін, на думку оглядачки, намагається позбавити переговори у Женеві дипломатичного сенсу, а також закріпити ту перевагу, яку його армія вже здобула у Сирії. Глава Кремля діє на випередження, організовуючи тристоронній саміт у Сочі, продовжує Лассер.

"На будь-якій війні воля нав'язується реальним станом справ на полі бою. А в Сирії це визначається діями іранських, російських і турецьких військ", – розмірковує журналістка.

Три нових "хрещених батька" Сирії зближуються і все більше синхронізують зусилля, відсуваючи на другий план західні держави і США, констатує Лассер.

Коли американці відходять від справ, жодна демократична держава не заповнює порожнечу. Взявши участь у бойових діях у Сирії в 2015 році, російські військові змінили розстановку сил і врятували режим Дамаска,
констатувала канадський історик Маргарет Макміллан.

Читайте також: ЗМІ назвали терміни, коли Путін припинить воювати у Сирії