Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан. Він вважає, що за таких погодних умов ґрунт промерз на глибину 20 –30 сантиметрів і він зможе витримати колісну та гусеничну техніку.

Зверніть увагу Якою буде ситуація на фронті взимку: в розвідці США та в ISW різні прогнози

Найкращий час для наступу

Світан зазначив, що зараз навіть кращий час для наступу, ніж був влітку, – з двох причин.

  • Промерзлий ґрунт – як асфальтована траса для колісного та гусеничного транспорту.

Вона може рухатись навіть по полях, адже ґрунт її витримає. Тому будь-який напрямок може бути пріоритетним,
– наголосив експерт.

  • У тій місцевості попередні роки були посушливі, вода зникла навіть з колодязів і з початком зими ґрунт висохнув дуже швидко.

"Тому зараз ми вже бачимо початок руху українських військ на цьому фронті практично у трьох місцях", – повідомив він.

Три напрямки наступу українських військ

  • з Куп'янська вздовж траси до залізничної дороги на Сватове;
  • з Макіївки (Луганська область) на Схід в бік Красноріченського – лівий берег ріки Красна;
  • з Червонопопівки у бік Кремінної вздовж траси Сватове – Кремінна.

"Дуже перспективний напрямок, по якому вже декілька кілометрів пройшли ЗСУ", – наголосив Світан.

Невдовзі – прорив укріпрайону Сватове – Кремінна

На його думку, усі три напрямки будуть активізовані, й незабаром та навіть скоріше, ніж відбувся прорив Запорізького фронту, ми побачимо прорив укріпрайону Сватове – Кремінна.

А далі – форсування ріки Красна та вихід на оперативний простір по дуже сухій, рівній поверхні, по якій ЗСУ зможуть розвити наступ у бік напрямку Щастя – Старобільськ,
– зазначив експерт.

По яких напрямках ЗСУ буде розвивати наступ: дивіться відео

Ситуація на Луганщини: що відбувається

  • У Луганській області партизани влаштували диверсію, щоб уповільнити постачання окупантів залізницею. Через згоріле обладнання доставлення озброєння може сповільнитися на 20 діб.
  • Українські військові в Луганській області проводять наступальні дії на напрямку Сватове – Кремінна. Наступу ЗСУ сприяє холодна погода. Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай не повідомив деталі наступу, щоб не завадити тому, що відбувається. Водночас він наголосив, що ЗСУ важко даються кожні 50 – 100 метрів звільненої Луганщини, але "є успіхи".
  • З'являється все більше заяв, що Збройні Сили України активізувалися на лінії Сватове – Кремінна. Військовий експерт Андрій Харук зазначив, що в районі Сватового є певні обнадійливі сигнали про можливе звільнення двох населених пунктів.
  • На думку військового експерта Петра Черника, траса неподалік Кремінної – Сватового – це один із найважливіших логістичних ланцюжків, що дозволяє Росії підтримувати забезпечення свого угруповання. Це і є причиною запеклих боїв на цьому напрямку.