Відповідне відео оприлюднили на сторінці "Армії дронів". На перший погляд, до окупантів прилетіла "бавовна", однак цього разу вона була особливою.

Дивіться також ЗСУ готуються до контрнаступу, пекло на Бахмутському напрямку: хронологія 427 дня війни

Бійці використали "розумні бомби"

Про це стверджує Defense express. Зазначають, що завдяки безпілотникам 77 десантно-штурмова бригада разом із тактичною авіацією знищили склад боєприпасів та скупчення окупантів на Бахмутському напрямку.

Однак найважливішим є елемент залишився "за кадром". Зазвичай на кадрах видно відстріл некерованих ракет із Су-25 в режимі кабрування впритул до лінії фронту. А у цьому відео бійці мають справу з "генератором бавовни" JDAM-ER, який дозволяє бити з повітря, як мінімум на тактичну глибину по тилу окупантів.

Тому можемо цілком прийти до висновку, що на цьому відео було вперше показано бойове застосування саме американських "розумних бомб" JDAM-ER проти російських окупантів,
– зазначає видання.

Українські воїни вперше використали JDAM-ER: дивіться відео

Що варто знати про JDAM-ER

  • JDAM – це комплекти обладнання на основі технології GPS, які перетворюють прості авіабомби, що вільно падають, на всепогодні кориговані боєприпаси. Комплект включає інерційну систему навігації та GPS-приймач для підвищення точності, а також невеликі крила, що кріпляться в середній частині бомби, та хвостовий блок, який має кероване оперення, воно дозволяє бомбі коригувати свій курс під час польоту до цілі.
  • Дальність ураження JDAM-ER – 45 миль, тобто 72,4 кілометра (для звичайного JDAM – лише 24 кілометри), що можна порівняти з HIMARS, але авіаційне базування дозволяє висунутись значно далі, ніж дозволяють колісні або гусеничні апарати.
  • JDAM має більшу вагу за GMLRS та ударну силу. Крила кріпляться до авіаційних некерованих бомб, масою від 220 до 900 кілограмів. Таким чином, ефект від застосування JDAM буде значно більшим.
  • Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, що системи JDAM – це дуже потужна підтримка для української армії. Він схарактеризував цю зброю як "далеку руку", яка може діставати ворога.