Екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий пояснив 24 Каналу, яке значення для України мають такі поодинокі знищення російських бомбардувальників. Зазначимо, що російські загарбники шукають пілотів збитого винищувача.

Читайте також Собаки на злітній смузі, прибуття в закритий аеропорт: росіяни байдужі щодо безпеки польотів

"Тут швидше не про символізм, але й не про підточення російської авіації. Адже до підточення ще далеко. На жаль, літаків у росіян ще багато, але ми визначаємо межі, куди вони можуть залітати", – мовив Дикий.

Яку межу боїться перетнути російська авіація: дивіться відео

Ключова заслуга Повітряних сил ЗСУ

Екскомандир роти батальйону "Айдар" зауважив, що впродовж всієї війни в українському тилу ніхто не бачив над головою російські бомбардувальники.

Повірте людині, яка була у Грозному. Те, що в Україну залітають поодинокі "Шахеди" або ракети, це абсолютно інша історія, просто незіставна. А от коли ти реагуєш на кожен гул літака, тому що авіація налітає й зносить цілі квартали 500 кілограмовими бомбами,
– зазначив Дикий.

Зараз, на жаль, наш Херсон знає що це таке, бо до нього долітає російська авіація та скидає керовані авіабомби, але фактично більша частина неприфронтової України не бачила й не знає, що це таке. Це ключова заслуга Повітряних сил ЗСУ. Українські захисники встановили межі, за які росіяни бояться перелітати, бо знають, що назад не повернуться.

Знищення російської авіації

  • На початку грудня у Росії стався неприємний інцидент – впав вертоліт Мі-2. Вороже судно приземлилося під час обльоту нафтопроводу в Ставропольському краї. Окупанти стверджують, що у вертольота відмовив один з двигунів.
  • У травні 2023 року у Брянській області стався "літакопад". Протягом 5 хвилин впало одразу 5 літаків, а все завдяки зенітно-ракетному комплексу Patriot.
  • Зазначимо, що від початку повномасштабного вторгнення Росія втратили 325 літаків та 324 гелікоптери.