"Краковець" в очікуванні


Наметове містечко у Краковці

Сонце вже було в зеніті, але новини з Польщі доходили мляво. За кількасот метрів від пропускного пункту "Краковець-Корчова", у низині, прихильники Міхеїла Саакашвілі влаштували наметове містечко зі сценою.

Читайте також: Повернення Саакашвілі в Україну: як усе відбулося

На сцені виступали по черзі політики, активісти та ветерани. Бійці батальйону "Донбас", ветерани та активісти блокади взяли табір в кільце оборони. Це були суворі чоловіки в чорному одязі, кожен мав шолом і захисні обладунки не гірші, ніж у поліцейських. Правоохоронці розташувалися вище табору навколо траси, взявши табір в оточення.


Представники батальйону Донбас, які охороняли наметове містечко

Зсередини табір охороняли чоловіки спортивної статури з раціями. Суворими поглядами вони сверлили очима присутніх на мітингу.

У містечку хаотично припаркувалося кілька сотень машин. Від траси, де був розрив відбійників, тяглася напрасована колесами трав'яна дорога у низину, у глиб містечка.

Ця дорога стала його головною артерією. Нею прогулювалися люди, як перекритим Хрещатиком у святкові дні. Нардепи Єгор Соболєв, Володимир Парасюк та Семен Семенченко теж прогулялися, фотографуючись з усіма охочими.

Але цивільно вдягнені люди губилися на тлі бородатих чоловіків у камуфляжах. Зустрічаючи один одного, вони радісно вигукували свої фронтові позивні, міцно обіймалися і тиснули руки.

Вони впізнавали один одного здалеку попри те, що багато хто з них йшов у широких тактичних окулярах. Складалося враження, що це не політичний мітинг, а великий фестиваль учасників АТО. Підтримка Саакашвілі тут – лише привід побачити старих друзів.

Читайте також: Повернення Міхо: реакція західних ЗМІ на "прорив" Саакашвілі

Серед топ-політиків зі сцени виступав лише Анатолій Гриценко. Його однопартійці пояснили мені, що Гриценко не поїхав до Польщі з групою нардепів, бо не має дипломатичного паспорту. Простояти загальну чергу – то лише втратити час.

Після виступу Анатолій Степанович не встиг підпалити цигарку, як його обступили. Мацаючи ногами землю, він шукав зручне місце посеред горбистої землі. Тримав гречність з диваками, які вимагали у нього номер мобільного. Анатолій Степанович незворушно починав диктувати: "Пишіть, 020…" (виклик поліції з мобільного – ред.)

Сафарі на Мостиська


Прихильники Саакашвілі зайняли вокзал у прикордонному селищі Мостиська-2

Саакашвілі затримувався. Люди нервувалися. Новини про кількаразові зміни маршруту свити Саакашвілі дезорієнтували наметове містечко. Згодом з'ясувалося, що зв'язок навколо табору глушать.

Здається, не розуміли, що відбувається у Польщі із Саакашвілі, також очільники "Руху нових сил". Давид Сакварелідзе порадив стежити за оголошеннями зі сцени.

По обіді зі сцени пояснили, що Міхеїл Саакашвілі вирішив їхати поїздом "Інтерсіті" з Перемишля до Львова, аби уникнути провокацій у Краковці. Напередодні групу депутатів із "Самопомочі" затримали, коли вони намагалися виїхати до Польщі.


Прихильники екс-президента Грузії на пероні станції Мостиська-2

Всіх мешканців наметового містечка закликали згорнутися за 10 хвилин і вирушити на прикордонну станцію Мостиська-2. Буцімто, там зупинять "Інтерсіті" і знімуть Саакашвілі.

Дуже швидко сформувалася автоколона, яка вирушила з Краковця вздовж польського кордону до станції Мостиська-2. Здійнята курява сотнями шин зустріла глибокий подив місцевих мешканців у селах. Їхня розбита дорога раптово перетворилася на жваве столичне шосе.

Прихильники Саакашвілі зайняли приміщення вокзалу. Прикордонники попросили протестувальників не виходити на перон, адже це, мовляв, прикордонна зона. Після цього вони з годину потримали периметр вздовж перону і зникли.

Тим часом "Інтерсіті" із Саакашвілі стояв незворушний у Перемишлі.

Учасники акції вирішували, чи варто їм розділитися та зайняти станцію Державний кордон, що був кілька кілометрів західніше. Адже вона є першою станцією після Польщі, а не Мостиська-2. Але рішення стосовно цього ухвалити не змогли. Усе залежало, як Саакашвілі перетинатиме кордон.

Вже у Мостиськах яскраво виділялася грузинська громада протестувальників. Дехто з них був з грузинськими прапорами і в українських вишиванках. Кожні чверть години деякі з них збиралися навколо Давида Сакварелідзе і голосоно перемовлялися грузинською мовою. Охороняли Сакварелідзе чотири професійних тілоохоронці.

Читайте також: Прорив Саакашвілі в Україну: у президента Грузії дали свою оцінку

Поки протестувальники думали, як їм вчинити, Саакашвілі вирішив зійти з поїзда та пересісти в автобус. Перетнути кордон у Шегині. Після кількох годин на вокзалі станції Мостиська-2 активісти швидко перебазувалися в Шегині. Між цими населеними пунктами менше 10 км.

Подальші події з протистоянням на кордоні загальновідомі...

Нагадаємо, що напередодні прибуття Саакашвілі до України, Грузія відправила до України третій запит про його видачу. Тому зараз залишається велика ймовірність, що Саакашвілі спробують видати Грузії.