Про це 24 Каналу заявив експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко, зауваживши, що логістику окупантів вже добре потрясли ударами по Кримському та Чонгарському мостах. А також – знищенням російських військових об'єктів на території тимчасово окупованого півострова.

До теми Росіяни намагаються прорвати оборону ЗСУ, успіх у районі Роботиного: карта боїв за 12 вересня

"Ми фактично так йдемо тим шляхом, що ми просто ізолюємо, закриваємо Крим з логістичного боку для російських військ. Власне, це теж буде чудовий результат, принаймні, на цьому етапі контрнаступу", – наголосив Жовтенко.

ЗСУ треба посунути засоби ураження максимально південніше. Усе, щоби звідти діставати російські цілі біля Азовського моря і в Криму. Так відкриються досить серйозні можливості вражати окупантів значно краще, більше і з набагато більшою гарантією влучання та знищення. Це буде один із проміжних етапів цієї фази контрнаступу.

Далі українські захисники виснажуватимуть росіян в Криму, щоби російська армія просто не змогла використовувати цю територію у військових цілях. Так окупанти не зможуть постачати свої війська, переоснащувати та підтримувати їхню боєздатність.

Як окупантам доведеться тікати з Криму: дивіться відео

Дві опції у росіян

Якщо до того моменту не достоїть Кримський міст, в окупантів буде дві опції. Вони зможуть тікати з Криму в Новоросійськ на баржах чи вплав, або загинути на півострові від крилатих ракет ЗСУ.

Фактично так українська армія створює усі передумови для того, аби починати фазу підготовки для деокупації півострова у військовому сенсі. Усе, щоби потенційна майбутня наземна операція могла принести максимальний результат і була з мінімальними втратами.

Варіанти є

Нині ситуація на Південному напрямку, переконаний експерт з міжнародної безпеки, розгортається у певних моментах трохи оптимістичніше, ніж можна було сподіватися.

Окрім Мелітопольського напрямку, є потенціал для руху на Маріупольському. Усе залежатиме від того, як реагуватимуть росіяни й наскільки швидко вони зможуть адаптуватися до нових умов на фронті.

Ми зможемо або обрати один якийсь із пріоритетних напрямків нашого руху нині, а інший залишити як запасний. Або можливо рухатися обома напрямками паралельно, просто розсуваючи цей коридор сухопутний,
– зауважив Тарас Жовтенко.

Чим він буде ширшим – тим краще для ЗСУ й гірше для окупантів. На думку експерта з міжнародної безпеки, військове керівництво пропрацювало основні базові сценарії щодо цього.

"Ми готові до основних можливих варіантів розвитку подій точно. Враховуючи, що основні наші сили ще незалучені", – сказав експерт з міжнародної безпеки.

Контрнаступ ЗСУ на Півдні: головне

  • Протягом минулої доби, 11 вересня, ЗСУ мали успіх в районах південніше та південно-східніше Роботиного. Там наші військові закріплюються на досягнутих рубежах. Як зазначають у Генштабі, українським захисникам вдалося відбити 10 атак ворога у районах цього населеного пункту та Новоданилівки в Запорізькій області.
  • Українська армія практично щоденно просувається на Таврійському напрямку. За словами речника об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександра Штупуна, захисники просуваються по 50 – 200 метрів на добу, а інколи – це кілометри. Окупанти активно стягують резерви на Запорізькому напрямку, а також намагаються повернути втрачені позиції. Утім росіянам це не вдається.
  • Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що українські захисники протягом минулого тижня звільнили 1,5 квадратного кілометра на Півдні. Вона зауважила, що Збройні Сили України стикаються з серйозними перепонами, однак перша лінія оборони росіян вже подекуди прорвана й наші армійці рухаються вперед.