Журналісти The New York Times поспілкувалися з "колишнім посадовцем", ім'я якого не розкривають. За його словами, уряд планував звільнити генерала, але змінив намір, коли ця новина просочилася.

Дивіться також Хто міг прийти на місце Залужного в разі його відставки: The Economist назвав кандидатури

ЗМІ розповіли, чому уряд міг скасувати "звільнення" Залужного

Неназваний чиновник заявив, що уряд нібито відступив від ідеї звільнення Залужного в понеділок увечері, коли ця новина випливла в мережі. Тепер, за його словами, в уряді гальмують цей процес.

Також видання The New York Times спілкувалося з членом українського парламенту, який "був проінформований про плани". Він теж на умовах анонімності розповів те саме, заявивши, що жодного рішення ухвалено не було. За словами цієї людини, одним із каменів спотикання для уряду була відсутність негайної заміни генералу Залужному.

Що передувало

  • Увечері 29 січня в телеграм-каналах і ЗМІ з'явилася інформація, що Валерія Залужного нібито звільнили з посади головнокомандувача ЗСУ.
  • Пізніше з'явилося загадкове повідомлення від Міноборони: "Шановні журналісти, одразу відповідаємо всім: ні, це неправда". Міністерство не вказало жодного імені та прізвища, тож запитань та обговорень виникло ще більше.
  • Через годину речник Володимира Зеленського Сергій Никифоров у коментарі 24 Каналу спростував інформацію про звільнення.
  • Після цього влада та сам Головнокомандувач не робили жодних заяв щодо цієї теми. Натомість у ЗМІ з'являються нові чутки та теорії.
  • Зокрема, видання The Economist пише, що Володимир Зеленський таки провів зустріч із Валерієм Залужним, під час якої запропонував йому іншу посаду – секретаря РНБО.
  • Видання також пише, що заміна Залужному ще не визначена. А от видання BBC повідомляє, що посаду головнокомандувача нібито пропонували відразу двом кандидатам: Кирилу Буданову та Олександру Сирському.