Про те, що ситуація вимагає складнішого рішення, ніж звільнення топ-чиновників, заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю LIGA.net.

Читайте також Венедіктова проводить нараду з Нефьодовим та керівником ДБР: деталі

За його словами, кадрові питання у Державних податковій та митній службах назріли.

Однак звільнення зараз не вирішить жодного із визначених державою завдань і просто заведе нас у глухий кут,
– зазначив Марченко.

Міністр фінансів додав, що разом із кадровими рішеннями потрібні інституційні зміни.

Марченко також наголосив, що коли давав згоду очолити міністерство, у нього була одна умова – карт-бланш на кадрові призначення.

Зверніть увагу! Наприкінці 2018 року уряд розділив Державну фіскальну службу на податкову і митну служби. Сергій Верланов очолив Податкову службу в травні 2019 року. Нефьодов став керівником Митної служби в липні.

Чому виникло питання про звільнення Верланова та Нефьодова

  • 4 березня, перед голосування за зміну Кабміну Володимир Зеленський розкритикував економічну політику уряду і надходження у бюджет від митниці.
  • За два місяці нового року невиконання держбюджету становило 16 мільярдів гривень. Зокрема, 13 мільярдів – провал надходжень від митниці.
  • Нефьодов тоді пояснив, що надходження до митниці зменшились, бо сповільнились темпи розвитку економіки, впала промисловість та змінився курс долара.
  • Згодом новопризначений, але звільнений до цього часу, міністр фінансів Ігор Уманський ініціював відставки Верланова та Нефьодова.
  • Голову Державної податкової служби він звинуватив у "скручуванні" ПДВ. А це завдало, за його словами, збитків бюджету у розмірі 5 мільярдів гривень щомісяця.
  • Верланов спростував цю інформацію, мовляв вона не перевірена та "вкидається третіми особами".