За словами одногрупників Мукаддас, у студентів вишу проблеми з документами подеколи трапляються, але все їм зрештою вдається вирішити, передає "Обозреватель".

Читайте також: Смерть студентки з Туркменістану: журналісти з'ясували, як медуніверситет міг її використати

"Вона була в курсі, що віза закінчується. Але Мукаддас думала, що візьме вид на проживання влітку перед від'їздом додому. Вона не думала, що для навчання потрібно отримувати дозвіл на проживання. Тому вона не зверталася в деканат за візою. Їй про це ніхто не сказав. Вона думала, що це потрібно тільки для того, щоб в'їхати на територію України", – розповів у коментарі ресурсу Ровшанбек Розметов.

Крім того, правозахисник зауважив, що інформація про її виключення з медуніверситету є повною нісенітницею, оскільки дівчина ще 29 лютого (за день до свого зникнення "24") була на навчанні. За його словами, університет міг відрахувати студентку заднім числом, щоб не нести відповідальність за її долю.

"Як можна порвати заяву та просто віддати в руки? Таке ставлення до студента, який тебе годує та приносить Україні валюту? Як можна так ставитися до людей? До речі, таке ставлення не тільки до неї однієї, але і до багатьох інших студентів", – підкреслив він.

Як з’ясували журналісти, вартість на денній формі навчання медуніверситету імені Богомольця для іноземних студентів у середньому є утричі вищою, аніж в українців – від 80 до 100 тисяч гривень.

Читайте також: Оприлюднено нові деталі щодо конфлікту між медуніверситетом і студенткою з Туркменістану

іноземні студенти, Насирлаєва, Туркменістан, навчання, гроші
Вартість навчання для іноземних студетів у медуніверситеті імені Богомольця н

Також виданню стало відомо про непрості стосунки між дівчатами та заступницею декана з роботи з іноземними студентами Тетяною Тімохіною, яку на час розслідування щодо зникнення та імовірного самогубства Насирлаєвої відсторонено від виконання обов'язків.

Вона не любить дівчаток. Це правда. Якщо потрібно вирішити з нею якісь питання, то хлопці можуть на це розраховувати. А ось дівчатка вже не раз виходили з її кабінету заплаканими. Отже, конфлікт з Мукаддас цілком міг відбутися. Ми навіть зверталися до нашого консульства зі скаргою на Тімохіну. Там обіцяли з нею поговорити, але при цьому сказали писати заяви. Зрозуміло, що ніхто не ризикнув так підставлятися. Адже невідомо як все повернеться, а вилітати з університету нікому не хочеться
– зазначають іноземні студенти Національного медуніверситету імені Богомольця.

Нагадаємо, раніше сайт "24" повідомляв, що у Києві тимчасово призупинено пошуки тіла Мукаддас Насирлаєвої.

Хто така Мукаддас Насирлаєва? Це студентка першого курсу університету імені Богомольця. Була родом з Туркменістану. Зникла без вісти у Києві 30 січня, з того часу почалися її пошуки як з боку небайдужих людей ( у соцмережах і у людних місцях столиці почали з’являтися повідомлення про зникнення дівчини), так і з боку поліції. Відомо, що у день зникнення вона поїхала на заняття та, зокрема, перебувала у декана, а опісля не повернулася додому та не відповідала на дзвінки.

У соцмережах повідомлялося, що дівчину могли відвезти на спортивному автомобілі Hyundai з двома дверима, з прибалтійськими номерами, чорного матового кольору, номер починається на 167, однак у підсумку завдяки відео з камер спостереження правоохоронці зробили висновок, що дівчина покінчила життя самогубством, зістрибнувши з мосту імені Патона.