Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Оприлюднено нові деталі щодо конфлікту між медуніверситетом і студенткою з Туркменістану

Однією із найбільш елементарних схем, жертвою якої, очевидно, і стала юна Муккадас Насирлаєва, було відрахування іноземних студентів вишу з метою вимагання хабара. Такса – 5 тисяч доларів, і це давно ні для кого не секрет. Найчастіше подібні "відновлення" робилися списками, посередником між адміністрацією закладу та студентами виступав очільник студентського парламенту іноземних студентів Фарід Алієв (саме він передавав списки та зібрані гроші далі),
– підкреслюється у дописі.

За інформацією журналістів, ще одним посередником була нині відсторонена у зв’язку із розслідуванням щодо студентки з Туркменістану заступник декана факультету Тетяна Тімохіна, яка стала деяким "цапом відбувайлом" і якою, як пішаком, пожертвували.

Як докази ресурс опублікував скріншоти переписки вищезазначеної Тімохіної із керівництвом медуніверситету щодо іноземних студентів. Як пояснюється, річ у тім, що декан із роботи з іноземними студентами Володимир Сулік і його заступниця Тімохіна узгоджували всі свої дії з ректором університету Катериною Амосовою та її чоловіком Володимиром Мішаловим.

"У мене також є російськомовний Шатнаві Шаді (Йорданія) – на нього Фарід з Цехмістером (заступник ректора – "24") підписали індивідуальний план. Я сказала у мене начальники – ректор і Ви, підписувати не буду. Як Ви скажете. Мені здається, всім потрібно робити однаково – відраховувати", – писала свого часу Тімохіна Мішалову.

Тімохіна, Мішалов, НМУ Богомольця, смерть, корупція
Переписка між Тімохіною та Мішаловим щодо іноземних студентів

Крім того, розслідувачі опублікували ще один скріншот, на якому Мішалов, який не має жодного стосунку до факультету іноземних студентів, радіє новому списку на відрахування.

Переписка між Тімохіною та Мішаловим щодо іноземних студентів

Нагадаємо, 20 лютого у Мінстерстві охорони здоров'я заявили, що відсторонили Катерину Амосову від виконання обов'язків ректора Національного медичного університету імені Богомольця у Києві, натомість її адвокати оскаржуватимуть це рішення.