Розробка дозволяє вивчати будову тіла небаченим досі методом і навіть проводити віртуальні операції у реальному часі. Як кажуть винахідники, анатомічний атлас призначений головно для студентів-медиків. Він дає можливість на лекціях спостерігати за ходом операції з найзручніших кутів і з різним масштабуванням.

“Студенти можуть користуватися програмою щодня вдома. Завдяки цьому вони отримують необхідний досвід”, - каже нейрохірург, головний розробник програми Аттіла Балох.

4D-атлас - це збірка справжніх фотографій, тут немає жодної комп'ютерної картинки. Наразі у базі даних програми - зображення лише голови та шиї, тому здебільшого нею користуються майбутні нейрохірурги. Серед переваг цієї програми - і віртуальна камера, яка рухається сферично.

“Вона може вільно переміщатися довкола області розтину. Її рух прив'язаний до віртуальної дуги, що дозволяє відтворювати зображення з найкращих кутів. Далі ми плануємо розширити шлях, яким переміщується камера. У нас вже є певні напрацювання, які дозволять значно покращити оглядовість. Але поки що це в перспективі. Ще один важливий параметр у нашому атласі - час. Користувачі не просто рухають фотографії і зберігають їх у необхідній послідовності, вони проводять практично справжню операцію, в якій все залежить від майстерності і швидкості хірурга. І при цьому, можуть споглядати процес з найзручніших кутів. До слова, тут є набір віртуальних хірургічних інструментів, який повністю відповідає справжньому”, - розповідає розробник 4D Anatomy Лазло Кютор.

Програму представили в Угорському національному інституті неврології. Це лише перший етап проекту. Невдовзі з'являться нові модулі атласу, які додадуть зображення тулуба, рук та ніг. Втім, аби повністю завершити розробку програми потрібно ще приблизно $2 млн. Тому науковці проситимуть допомоги в держави та приватних інвесторів. Першу частину атласу продаватимуть на DVD та через інтернет.