Щоправда, не завжди можна виділити час для денного сну. Проте нехтувати такою можливістю точно не потрібно, пише портал AdMe.

Розумова активність

Сон відповідає за засвоєння інформації та навчання. Лише 60-90 хвилин денного сну підвищать розумову активність на наступну добу.

Здорове серце

Дослідження Гарвардського університету доводять, що ті, хто регулярно дрімають вдень, менш схильні до хвороб серця. Для цього потрібно хоча б тричі на тиждень по 30 хвилин вдень спати.

Життя без тривоги і стресу

Втома сама по собі провокує стрес, що робить людей ще більш втомленим. Вирватися із замкнутого кола допоможе денний сон. Вчені помітили, що показники трьох гормонів стресу різко зростають у тих, хто не спав вдень.

Читайте також: Медики зробили неочікувану заяву про денний сон

Шкідлива їжа

Якщо втомленій людині не вистачає енергії, перше з чого вона буде її накопичувати – це солодощі, снеки чи енергетики. Куди більш приємний і корисний шлях – це поспати. У процесі відпочинку вивільняється енергія. Навіть 10-15 хвилин перепочинку звільнять від думок про шкідливі ласощі.

Прилив сил

Хоча сон – це пряма протилежність фізичним навантаженням, дослідження показали, що атлети, які переривали тренування заради денного сну, змогли домогтися більш високих результатів, ніж ті, хто нехтував відпочинком.

Сила, реакція, швидкість – всі ці показники прийдуть в норму після того, як ви подрімаєте.

Читайте також: Одна безсонна ніч шкодить ефективній роботі мозку

Як правильно спати вдень:

Час: перші години після полудня – дуже вдалий час для сну.

Місце: прохолодна, тиха, затемнена кімната.

Тривалість: від 5 до 45 хвилин.

Необхідно: мобільний телефон з будильником, маска для сну (при яскравому світлі), подушка і ковдра.

Сон – це не розкіш, а життєва необхідність, як вода і їжа. Але багато людей як і раніше відмовляють собі в цьому і наносять шкоду власному здоров'ю.