На Південному залізничному вокзалі Брюсселя нині майже немає пасажирів. І практично відсутній персонал. Вже близько тижня бельгійські залізничники страйкують. Вони вимагають кращих умов праці. А за одне і відмови від соціальної реформи. Адже вона збільшує робочий тиждень та пенсійний вік. Втім такий страйк до вподоби далеко не всім.

"З одного боку, я розумію тих, хто страйкує. Але з іншого, думаю, вони перебільшують. Вони розхитують країну, а це не добре", — розповідає жителька Бельгії Лаура Дессонвілль.

Сьогодні ситуація ускладнилась ще більше. До протесту залізничників приєдналися представники державного сектору. Вчителі, водії, і навіть охоронці в'язниць вимагають одного й того ж — не урізати бюджетне фінансування.

"Ми боремось за хороші умови праці для вчителів. Вчителі вкрай важливі для хорошої освіти, що не можливо без належних умов праці, високої зарплати та достойної пенсії. Важливо бути солідарними з різними верствами населення", — зазначає учителька Маріанна Купман.

На вулиці французів вивели схожі проблеми. А саме — уряд планує значно спростити процедуру найму та звільнення працівники. Протести тривають тут вже кілька тижнів. А сьогодні мітингарі перекрили в'їзд до одного з найбільших логістичних центрів поблизу Марселя. Саме звідси товари відправляються у всі великі торгові точки та на промислові підприємства.

"Що Франсуа Олланд може знати про працю? Він хоче реформувати закон, але він уявлення не має, що таке по справжньому працювати", — розповідає протестувальник Даніель Джованолі.

Може уряд розраховував, що з приходом весни та тепла ми тут позасипаємо. Очевидно цього не станеться! Вони повинні сприймати нас серйозно. Немає нічого ганебного, якщо політичний лідер визнає свою помилку,
— наголошує лідер профспілки в Марселі Олівер Метю.

Сьогодні до акцій приєдналися ще й залізничники. А наприкінці тижня безстроковий страйк оголошують працівники метро. Протест анонсують і пілоти Air France. Крім того з перебоями уже працюють нафтопереробні заводи. Брак пального відчутний практично по всій Франції. І усе це за лічені дні до початку Євро-2016. До речі і на сам час проведення чемпіонату уже запланована не одна акція протесту.

Втім поки французька влада не демонструє бажання іти на поступки. Президент Франсуа Олланд свято вірить що його реформа врятує країну від безробіття. Тому у боротьбі з профспілками він готовий стояти до останнього.

Нагадаємо, ще минулого тижня Європу охопили масові протести. У Франції палили шини, в Іспанії — смітники, а в Бельгії люди закидали поліцію камінням.