8 червня депутати поставили крапку в "позаблоковості" часів Януковича. Документ про курс на членство в НАТО викликав рідкісне єднання серед депутатів.

Нарешті Верховна Рада набралась сміливості для поновлення курсу на членство в НАТО. Ще за часів Кучми Україна офіційно взяла курс на НАТО, а в 2003 року норму про майбутній вступ зафіксували в законі.

Тим більше, що Альянс, починаючи з 1997 року, пропонував сам. Бо хотів створити міцні кордони з Росією, яка тоді загрузла у війні з Чечнею.

Проте поки Кучма вагався, до влади в Росії прийшов Путін. Він бачив загрозу у членстві України в НАТО. Відтак, щойно його ставленик Янукович стає президентом – Україна проголошує "позаблоковий статус".

Теперішнє рішення Ради – безперспективне. Україна не стане членом НАТО. Усе це аби подратувати Росію, впевнений політолог Дмитро Корнійчук.

У політолога-міжнародника Андрія Мішина – інша думка. Попри війну і те, що НАТО нині менш зацікавлений в Україні через війну з Росією, – шанси є. Потрібно лише виконати технічні критерії.

Аби довести безпековий та оборонний сектори до стандартів НАТО, потрібно 3 роки. У цьому запевнив очільник МЗС Павло Клімкін. Він впевнений – Україна до Альянсу вступить раніше, ніж навіть вважаю скептики.

Читайте також: Клімкін заявив про швидку інтеграцію України в НАТО