Кількість працівників та річний бюджет агентства — державна таємниця. За приблизними даними лише у штаб-квартирі працюють від 20 до 40 тисяч осіб, а ще — 100 тисяч спеціалістів радіоелектронної безпеки і криптографії, дислоковані на воєнних базах США по всьому світу.

Бюджет організації, за інформацією журналістів видання The Washinton Post, становить 10 мільярдів доларів, що робить її однією з найбагатших спецслужб світу. Агентство з’явилося після секретної директиви президента Трумена, який був незадоволений роботою радіоперехоплювачів під час Корейської війни. Тривалий час структура перебувала під грифом "Цілком таємно", втім у 1957-му агентство таки розсекретили.

Справжнім скандалом стала втеча 2 працівників до СРСР у 1960 році. Вони не лише розповіли КДБ про роботу спецслужби та перехоплення повідомлень, які надсилають радянськими лініями зв’язку. А й провели прес-конференцію, де повідомили, що АНБ регулярно прослуховує комунікації більше 40 країн — як ворожих, так і союзників.

Читайте також:53 роки тому Мерилін Монро привітала з іменинами найгарнішого президента США

Стежать і за окремими людьми. До прикладу, після того, як 1980 року Усама Бін Ладен переїхав зі Штатів у Афганістан, АНБ вже тоді почало записувати всі його телефонні дзвінки через супутник, усього — 2 тисячі хвилин розмов.

2010-го джерела видання Washington Post повідомили, що АНБ щодня перехоплює та записує півтора мільярда розмов і електронних повідомлень. На основі цієї інформації формують 70 баз даних. Не секретом є й те, що через наші мобільні телефони організація відстежує пересування сотень мільйонів людей і має доступ до всіх соцмереж.

Агентство постійно в центрі уваги, його критикують і звинувачують у порушенні людських прав. Підкинув хмизу у вогонь і Едвард Сноуден. У 2013 він повідомив, що американська спецслужба стежить за більш ніж мільярдом людей у 60 країнах світу і ще 35 урядами країн.