Поповнили держскарбницю

Було 1,5 тисячі підприємств, залишиться 300. Масовий вивід об`єктів із державної власності готують у Мінекономрозвитку.

Керівництво уряду заявляє: проект ще не затверджено, триває обговорення, але терміни - стислі.

"Міністерство економіки має своє бачення, але на засідані кабінету Міністрів цей перелік не розглядався. Коли буде вносити його Міністерство економіки? Я вважаю, що це треба робити до затвердження бюджету. Тому що це суттєво може вплинути на доходну частину", - Віце-прем'єр-міністр України Сергій Тігіпко.

Перелік об'єктів, які Кабмін збирається виставити на продаж, не оприлюднено, але за інформацією видання "Комерсант-Україна", приватизація чекає на значну частину енергетичних підприємтв.

Мова начебто йде про Чорноморнафтогаз та нафтопровід "Дружба". З національної компанії "Нафтогаз України" теж можуть зняти заборону на продаж.

Державі - найвідоміші винзаводи і один елеватор

В державній власності можуть залишитись лише найвідоміші винзаводи і тільки один елеватор. Продаж очікує на спиртзаводи, басейни і стадіони - зокрема "Олімпійський" у Києві та новенький "Львів-Арена". А також на державні видавництва. Бо вони, як і значна частина державного сектору, - збиткові.

"Найбільша сума збитків у видавництві і друкарні "Таврида" - 2 млн 299 тис грн; видавництво "Веселка" має збитку 1 млн 14 тисяч грн", - представниця Держкомтелерадіо, що курує 21 держвидавництво, Наталія Бартош.

У видавництвах перед кернівництвом виправдовуються, мовляв, працюють на старому обладнанні, а цьоріч півроку практично простоювали.

Збитки "Нафтогазу"

Кількамільйонні збитки видавництв здаються жалюгідними порівняно із ситуацією в "Нафтогазі". За перше півріччя цього року компанія показала 4,5 млрд гривень збитку. В уряді не проти продати компанію, мовляв, дотувати збиткові тарифи держбюджет вже не в силах, тому нехай наводять лад приватні власники.

Продавати "Нафтогаз" як цілісну компанію не будуть. Спочатку проведуть реорганізацію і розділять на окремі суб'єкти за видами діяльності, прогнозує експерт з енергетики Дмитро Марунич.

"Активи "Нафтогазу" у вигляді трубопроводів мають бути виділені в конкретну компанію - це буде "Укртрансгаз".

Що передбачає державна програма приватизації?

Згідно з нормами державної програми приватизації, до 2015 року Україна має заробити на продажі держвласності до 60 мільярдів гривень. Експерти порахували, що на 10 мільярдів наторгують цьогоріч. Решту 50 млрд мають отримати за 2 наступні роки. Колишній керівник Фонду держмайна Олександр Бондар називає такі прибутки "смішними".

До слова, за роки незалежності в Україні приватизовано понад 120 тисяч об'єків. 2 найбільші угоди - це продаж Криворіжсталі за 24 мільярди гривень та Укртелекому - за 10,5 мільярдів.