Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

28 травня 2015 року Конституційний Суд України офіційно оприлюднив рішення, прийняте 26 травня у справі за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо офіційного тлумачення положення ч. 1 ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В Конституційному Суді зазначили, що об'єктивний і справедливий розгляд справи про адміністративне правопорушення можливий лише у разі, якщо між стадією складання протоколу і стадією розгляду відповідної справи існуватиме часовий інтервал.

У положеннях Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено систему правових механізмів щодо забезпечення дотримання прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на стадії розгляду уповноваженим органом (посадовою особою) справи про адміністративне правопорушення, зокрема з метою запобігти безпідставному притягненню такої особи до відповідальності. Водночас, вказані положення є законодавчими гарантіями об'єктивного і справедливого розгляду справи про адміністративне правопорушення, реалізація яких можлива лише у разі, якщо між стадією складання протоколу про адміністративне правопорушення і стадією розгляду відповідної справи по суті існуватиме часовий інтервал, достатній для підготовки до захисту кожному, хто притягається до адміністративної відповідальності.

До слова, на початку травня активістам "Дорожного контролю" за короткий час вдалось зафіксувати декілька випадків отримання хабара працівниками ДАІ на дорогах Дніпропетровщини.