У Миколаєві шестеро дітей з одного закладу потрапили до інфекційної лікарні з симптомами гастроентероколіту. В іншому садочку батьки самі виявили порушення.

Прокуратура і Миколаєва, і Києва проводить розслідування

Прокуратура Миколаєва відкрила кримінальне провадження за фактом отруєння дітей в дошкільному закладі. Розслідуватимуть порушення санітарних правил і норм. Київська прокуратура теж взялася вивчати обставини масового отруєння.

Прокуратура Дніпровського району Києва внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Максимальна санкція статті, за якою порушено кримінальне провадження та ведеться розслідування передбачає до трьох років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади на той же строк, - говорить речник прокуратури Києва Яна Соболевська.

Отруєння дітей - недбалість відповідальних осіб, - Азаров

Рік тому резонансне отруєння двадцяти трьох малюків в одному з дитсадків на Київщині викликало гнів прем`єр-міністра.

За кілька днів після розголосу директора та медсестру садочка оштрафували на 102 гривні. Чи понесли покарання чиновники за отруєння одинадцятьох дітей, яких 9 місяців тому шпиталізували із діагнозом "дизентерія" в Іллічівську, Одеської області? Або винні в отруєнні 12-тьох учнів житомирської школи-інтернату для глухих, у яких два роки тому виявили бактеріальну кишкову інфекцію? В цих та інших випадках відповідальність була суто адміністративна, із збереженням посад.

Передбачений законом тендер проводять не завжди, - експерт

Тож на якому етапі відбувається збій? Експерти переконують: найретельніше перевіряють документи постачальників, а не продукти, які реально отримують садочки та школи. Зрештою, навіть передбачений законом тендер відбувається не завжди.

Якщо перед замовником, тобто управлінням освіти стоїть безпосереднє завдання замовити товар швидко, то вони уникають цих процедур, встановлюючи кінцеву його вартість на рівні до ста тисяч гривень, ну, наприклад, 99 тисяч гривень, і таким чином товар приходить до шкіл і садочків без передбаченої процедури, тобто фактично замовник вже зовсім не може перевірити його якість і йому залишається, або підписати накладну, тобто, або отримати товар, або відмовитися, - пояснює експерт Центру політичних студій та аналітики Гліб Канєвський.

Безліч дитсадків працюють без ремонту десятиліттями

Тобто якщо на обід у садочку чи школі виділяють від трьох з половиною до 15 гривень, то на стіл потрапляє продуктів на удвічі меншу суму. Решту "з'їдають" технічні витрати.

Слід зазначити, що безліч дитсадків працюють без ремонту десятиліттями. Зокрема, сумнозвісний столичний заклад, де отруїлися 29 дітлахів, не ремонтували з 1965-го року.

Оскільки коштів обмаль, дитяче меню щоразу біднішає

Економлять на м'ясі, рибі, фруктах. Аби забезпечити належну якість харчування в освітніх закладах, можна б було активно залучати до контролю батьків, - кажуть експерти. На кухню закладу вони ще можуть потрапити, хоча й не без спецодягу та санітарної книжки. Але серед осіб, визначених Кабміном як склад тендерного комітету, який і вирішує, хто годуватиме дітлахів, - батьків немає.