Менш ніж за місяць було спалено, розчавлене бульдозерами і закопано понад 600 тонн продуктів. Але тепер, на думку Ткачова, росіяни зможуть купувати смачну та здорову їжу вітчизняного виробництва.

За асортиментом російських супермаркетів ще рік тому можна було вивчати географію, тепер він став скромнішим і патріотичнішим. Нагадує виставку досягнень народного господарства.

Я, звичайно, дуже радий, що з'являються маленькі сироварні, але змушений засмутити всіх наших співгромадян, які говорять: "А ось наш-то! Наш пармезан". Ну, що я можу сказати – це приблизно те ж саме, що наш коньяк і наше шампанське!",
— упевнений підприємець Дмитро Потапенко.

Пармезан тепер у всіх суперечках – головний аргумент, як основна жертва імпортозаміщення. Адже сиру стали привозити в 10 разів менше, а робити в Росії лише на 10% більше.

Повний випуск програми "Настоящее время" дивіться тут.

По магазинах країни ходять "козаки", молоді активісти і просто стурбовані громадяни – шукають "санкціонку".

Однак виробникам поки доводиться вкладати не у власний розвиток, а в те, чого вони позбулися після введення продуктового ембарго.

Перестали постачати сировину із-за закордону, відповідно, ті, хто купував його, почали купувати на ринку. І тому попит на сировину різко виріс,
— стверджує генеральний директор заводу плавлених сирів Павло Розенфельд.

Нікого, крім самих виробників, не хвилює, що сир тепер доводиться робити на європейському обладнанні і з використанням імпортних інгредієнтів.

Кажуть, щоб смачно і ситно харчуватися, росіянам доведеться трохи поголодувати. Може рік, може два – поки вітчизняні виробники не навчаться імпортозаміщувати.

Дивіться також: Пармезан є? А якщо знайду? — меми про знищення імпортного сиру