Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл.

За словами експерта, правова колізія дійсно існує. Спеціальні суди, як і військові, заборонені Конституцією. На думку Чорновола, прийнятнішим варіантом, який би влаштував і Київ, і МВФ, було б створення антикорупційної палати в суді.

Набір в цю палату міг би пройти за додатковим процедурами відстеження доброчесності кандидатів. Щоб всі громадські організації, які займаються антикорупційною проблематикою, зосередилися би на суддях, які мають потрапити в цю палату. Це влаштувало б МВФ і вже влітку могло б запрацювати,
– говорить Чорновіл.

Крім того, зауважує політолог, попри можливі проблеми з Конституцією є ще й суто організаційний момент. Як говорить Тарас Чорновіл, на процедуру створення спеціального антикорупційного суду може піти не менше 3-5 років. Знаючи працездатність наших парламентарів, говорить експерт, лише 7-8 місяців займе процес розробки і затвердження закону. Далі – формування експертної групи для відбору суддів. І саме в цьому питанні, зауважує політолог, виникли гарячі суперечки.

"Основна проблема виникла через те, хто буде ключовими постатями у створені спеціальної експертної групи, яка має відбирати суддів. Одні вимагали, щоб визначали громадські організації. Інші акцентували увагу на тому, як визначити, чи ці організації справжні чи фейкові, а які, можливо, і самі корупційні", – зазначає Чорновіл.

Нагадаю, що 4 членів НАЗК відбирали 8 місяців. А тут мова йде про близько 50 суддів верховного антикорупційного суду і сотні чи тисячі суддів нижчої вертикалі. Це розтягнеться на роки. Тому працювати над вироблянням норм створення такого суду потрібно. Але сподіватися на те, що зараз запустимо цю ідею і суд до кінця року запрацює – утопія,
– наголошує політолог.

Нагадаємо, 3 квітня Міжнародний валютний фонд виділив Україні черговий транш у розмірі одного мільярда доларів. Однією з умов подальшої співпраці з Україною Фонд назвав ухвалення закону "Про антикорупційні суди" до середини червня 2017 року, а самі суди мають розпочати працювати до кінця березня 2018 року. Також МВФ вимагає щоб Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу вже до травня 2017-го.

Більш детально про створення антикорупційних судів читайте в матеріалі: Антикорупційний суд: коли і як потрібно впроваджувати новий орган?