Про це сайту "24" повідомив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик. Втім, за словами експерта, цей закон унормує наші неформально-формальні відносини з Альянсом. Тепер Україна може виступати ініціатором створення і підписання союзницьких угод з країнами-членами НАТО.

Читайте також: Членство України в НАТО: далі від Мордору, ближче до цивілізації

На переконання експерта, Україна найближчим часом не може розраховувати на ухвалення плану щодо набуття членства (ПДЧ) чи інші форми наближення членства. Однак, підкреслює Кулик, важливо, що зараз в України досить тісна взаємодія з країнами-учасниками – від Польщі до Канади, з якими ми вступили в режим поглибленої військової співпраці.

"Україна перебуває в зоні інтересу НАТО, і жодна інша країна, яка є учасником програми "Партнерство заради миру", не має такої якості співпраці, як у нас. Зокрема, це і кількість зустрічей, навчань, тренінгів, присутність консультантів НАТО, надання нелетальної зброї, медичної допомоги, по лінії взаємодії і обміну інформації, в тому числі, розвідувальної", – говорить політолог.

Водночас, як наголошує Віталій Кулик, членство України в НАТО спровокує нестабільність в євразійському регіоні, до чого не готові наші європейські партнери і США. Входження України в НАТО означатиме виклик Росії і призведе до ескалації з непередбачуваними наслідками. Це означатиме перегляд безпекової доктрини більшості країн ЄС.

Читайте також: Болгарія пропонує прийняти до НАТО незвичного члена

До членства України в Альянсі не готові ні в Брюсселі, ні у Вашингтоні. Вони хочуть замиритися з Росією, шукати інструменти військово-політичного або політико-військового тиску на Кремль, використовуючи економічні санкції тощо. Західні партнери зараз не бачать можливості дати гідну відповідь загрозі, яка може виникнути на євразійському просторі. Адже за великим рахунком НАТО – не дуже дієва структура для відбивання загроз в умовах гібридної війни,
– підкреслив Віталій Кулик.

Нагадаємо, народні депутати 8 червня проголосували за повернення згадки про курс на членство України в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) у національне законодавство. Таке рішення підтримали 276 народних депутатів.