Про це повідомив народний депутат Мустафа Найєм.

Він наголосив, що, коли ДБР повноцінно запрацює, воно перебере на себе функцію досудового слідства, яким зараз займаються органи прокуратури, а за масштабом структура стане таким же монстром, яким зараз є Генпрокуратура.

Найєм зауважив, що на теперішньому етапі конкурс на посаду голови ДБР набирає помітних політичних ознак.

На сьогодні у комісії немає жодного члена, який би представляв громадськість або громадянське суспільство. Як наслідок, комісія стала місцем політичних домовленостей, в рамках яких, ДБР повинне відійти під кураторство команди президента,
– написав нардеп.

Дивіться також: Як відбирають керівника Державного бюро розслідувань

Після завершення чергового засідання конкурсної комісії стало відомо, що до наступного етапу пройшли 19 з 50 кандидатів, а три фаворити безпосередньо пов’язані з президентом.

З максимальних 9 балів 8 набрав помічник президента Олексій Горащенков. Глава Управління процесуального керівництва, підтримки державного звинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Ольга Варченко набрала стільки ж, а головний військовий прокурор Анатолій Матіос на один бал менше.

"Нічого особистого, але це не просто збочення логіки процесу створення ДБР як незалежного органу, але і загроза подальшої узурпації правоохоронних органів політичними групами", – підсумував Найєм.

Дивіться також: Якими якостями має володіти новий керівник Держбюро розслідувань