Отримання цієї статуетки – справжнє світове визнання. Чотирьом українцям вдалось отримати заповітну нагороду.

У 1992 році Вуппі Голдберг оголошує кращого актора другого плану. Нагорода за роль у вестерні про ковбоїв дістається українцеві Джеку Палансу.

У цей момент особистого тріумфу актор не забуває вказати, що його справжнє ім'я — Володимир. А потім просто на сцені віджимається декілька разів на одній руці. І байдуже, що йому тоді вже було 72 роки.

Читайте також: ТОП-5 українських стартапів, які голосно заявили про себе на світовій арені

А 2006 році наша оскарівська скарбничка поповнилась одразу двома нагородами. А все завдяки операторським кранам Анатолія Кокуша. Лише уявіть: стріла "Каскаду" могла вилітати на 21 метр.

Режисери не могли натішитись, що нарешті вони отримали можливість розмістити камеру в найбільш недоступних місцях.

Другий "Оскар" вручили за "Авторобот" — 4-метровий кран, що монтується на даху будь-якого авто та обертається на 360 градусів. Можна пригадати найкарколомніші кадри з фільмів "Форсаж", "Війна світів", "Місія нездійсненна-3", "Люди Ікс", "Містер та місіс Сміт" — їх би не було, якби не українець Анатолій Кокуш.

Варто згадати ще 1949 рік. Елізабет Тейлор відкриває конверт з ім'ям кращого костюмера. І нагорода йде за стрічку "Жанна Дарк". Харків'янка Варвара Каринська швидко завоювала Голлівуд тим, що шила для Марлен Дітріх, Інгрід Бергман та капризної Вів'єн Лі.

Її обожнювали за поєднання креативу та оперативності, навіть називали "швидкою допомогою". Якщо за день до зйомок потрібно було підігнати костюми під фігури акторів, то викликали українку.

А от п'ятий "Оскар" здобув Євген Мамут за спецефекти до культового фільму "Хижак" з Арнольдом Шварцнегером.