"Все, очевидно, впирається в особистісний фактор Володимира Путіна. Доки він живий і при владі, Крим назад не повернеться, навіть попри ситуацію на Донбасі. Але після його відходу від влади в той чи інший спосіб ситуація може змінитися", — вважає політолог.

Він нагадав, що Конституція РФ не передбачає вихід із Федерації. І тому слід шукати юридичне вирішенняпитання: "Крим до себе вони, так би мовити, приєднали, а ось виходу немає".

Читайте також: Нова влада Росії показово поверне Крим, — політолог

Україна повинна стати взірцем успішності для кримчан, щоб вони побачили, які перспективи втратили, важає експерт. Зокрема, треба активно розвивати південні області, створювати там українську альтернативу Криму та залучати інвесторів. Серйозні інвестори через санкції зараз не підуть у Крим.

"Розвитку туризму там не буде, тому що там дійсно створюють активно військові бази Чорноморського флоту. А МЗС Росії наголошує на своєму праві розміщувати там ядерну зброю", — важає політолог.

За його словами, такий розвиток Чорноморського флоту РФ — це гра з нульовою сумою, бо турецький флот має набагато більші потужності. І поки Туреччина контролює протоки, флоту Росії нічого не світить в тому регіоні.

Читайте також: Крим. Повернення в Україну

Нагадаємо, у березні минулого року кримські сепаратисти та російські окупанти провели незаконний референдум, що узаконив анексію Криму.