Авторитетне французьке видання Le Monde нагадує, що Володимира Путіна неодноразово критикували за те, що він воює не стільки проти терористів "Ісламської держави" або "Джабхат аль-Нусри", скільки проти опозиційних сил у Сирії.

Однак він поставив собі за мету повернутися на світову політичну арену і частково йому це вдалося,
— пояснює оглядач Ізабель Мандро.

Путін зміг запропонувати себе в якості основного партнера на Близькому Сході, та тепер вчасно вийшов з сирійського конфлікту, відвівши війська, щоб він не став для Росії "афганської трясовиною".

Читайте також: The Washington Post спрогнозував, як довго Путін залишиться при владі

Однак, незважаючи на сирійські маневри, він все одно загрузне в Україні — через два роки ніхто так і не змирився з анексією Криму. Мінські угоди, підписані в столиці Білорусі більше року тому, теж забуксували, а ЄС продовжив санкції проти Росії.

Може здатися, що бойові дії в Сирії не мають жодного стосунку до війни на території України, але насправді ці два конфлікти пов'язані. Завдяки сирійській авантюрі Москва повернула собі місце у міжнародній дипломатії, але недовіра через агресію проти України все одно залишилася,
— пояснює оглядач.

У матеріалі йдеться, що Москві так і не вдалося обміняти Сирію на Донбас, вона досі перебуває під тиском санкцій і несе відповідальність за війну на Сході України.

Автор зауважує, що українська авантюра значно дорожче обходиться Росії, ніж вторгнення в Сирію, на яке вона витратила близько 500 мільйонів євро.