Лейтону Бойду діагностували захворювання сітківки ока ще у дитинстві. Невдовзі він повністю втратив зір.

Лейтон Бойд (пацієнт): “Я дуже довго чекав на появу біонічного ока. Воно поверне мене до життя”.

У 2008 році прем'єр-міністр Австралії Кевін Радд ініціював програму з розробки штучного органа зору. На дослідження та виготовлення прототипу уряд країни виділив 42 млн. австралійських доларів. Робота тривала 2 роки, і зрештою науковці представили цілий комплекс пристроїв.

Пацієнту потрібно одягти спеціальні окуляри з камерою. Зображення з неї передається до невеликого процесора. Мікросхема опрацьовує дані і надсилає їх бездротовим способом до електронного модуля, який імплантують у сітківку ока. У результаті людина може побачити загальні контури об'єкта.

Ентоні Баркітт (директор дослідницької групи Bionic Vision Australia): “Це справжній прорив у технологіях. Я маю на увазі матеріали, які ми використовуємо, об'єми та спосіб передачі даних між цими пристроями”.

У цьому прототипі є 98 електродів. Кожен з них відповідає за окрему точку в загальному зображенні. Саме тому картинка, яку бачить пацієнт, схожа на мозаїку. Зараз науковці працюють над системою із тисячею електродів. Роботу над нею обіцяють завершити до 2014 року.Кевін Мерфіт втратив зір внаслідок нещасного випадку. Він також покладає багато сподівань на біонічне око.

Кевін Мерфіт (пацієнт): “Довколишній світ дуже красивий. І якщо я зможу побачити його коли-небудь, побачити свою сім'ю, то це буде просто чудово”.

Випробування першого покоління біонічного ока розпочнуться у 2013 році. Науковці сподіваються - система допоможе незрячим, як слуховий апарат - людям з вадами слуху.