Тим часом фахівці прогнозують, що за декілька років обсяг прямих інвестицій з Китаю до України також зросте, причому приблизно у 2 рази. З сьогоднішніх 8 до 15 млрд. дол.

“Вони зацікавлені в тому, щоб брати участь в розробці видобутку нафти та газу, їх безумовно дуже цікавить агропромисловий комплекс, оскільки ми володіємо колосальною сировинною базою, створення спільних підприємств”, - каже голова ГО "Ділова рада "Україна - Китай" Валерій Коновалюк.

Наразі Китай розглядає можливість надання Україні кредиту у розмірі до 10 млрд. дол. на розвиток видобуток вуглеводнів на шельфі Чорного моря. Також розглядається можливість будівництва в Україні великого логістичного центру через який би проходив основний вантажопотік з Китаю до Європи і який дозволить скоротити доставку товарів з одного кінця Євразії в інший з нинішніх 45-ти до 12-14-ти днів.

”Сьогодні Китай приділяє особливу увагу розвитку енергетики, тому що ми відчуваємо в цьому необхідність, тому ми сподіваємося, що українські підприємства оптимізують свій напрямок та спрямують свої експортні потоки в бік Китаю”, - каже посол КНР в Україні Чжан Сіюнь.


“Підписана угода з Сhina Development Bank Export-Import bank of China, зараз нашим банком розглядається можливість відкриття прямого кореспондентського рахунку в національній валюті Китаю, що підтримає зростаючу за останні роки взаємну цікавість українських та китайський підприємств”, - каже голова правління "Укрексимбанку" Микола Удовіченко.

Тим часом представник Гонконгської фондовій біржі, яка наразі є лідером за обсягами проведених ІРО в світі, закликає українські компанії розміщуватись в Азії. Адже вимоги до емітентів значно простіші ніж у Європі чи США.

”Минулого року фондова біржа Гонконгу володіла 22% від загального обсягу капіталу від проведених у світі ІРО. Це дозволило стати Гонконгу найбільшим майданчиком для розміщень, більшим ніж Нью-Йоркським та Лондонським”, - каже голова правління Гонконгської фондової біржі Вінсент Лі.

За оцінками аналітиків, до кінця поточного року близько 10 українських компаній можуть вийти на з розміщенням ІРО, найбільш привабливими для інвесторів залишаються компанії агропромислового сектору. За даними центру “УкрАгроКонсалт”, лише вони до кінця поточного року можуть залучити через первинні розміщення до 1,5 млрд. дол., а у наступні 5-10 років сума залучень може сягнути 20-30 млрд. дол.