Нові докази свідчать, що деякі з цих таємних місць можуть містити інформацію та технології, які становлять загрозу для всього світу.

Збудований 1937-го як національний депозитарій золотих злитків, захищений півтораметровими гранітними стінами, 22-тонними дверима, куленепробивними вікнами та сховищем зі стінами завтовшки 70 сантиметрів, яке здатне пережити вибух атомної бомби.

Експерти переконані, що впродовж багатьох років у Форті "Нокс" зберігали такі цінні речі, як свята корона Угорщини, великий асортимент наркотиків та інопланетних технологій.

За деякими рапортами, у Форті "Нокс" служать 30 тисяч військових. Вони охороняють понад 4 тисячі тонн золота вартістю 168 мільярдів доларів. 1974 року група конгресменів запідозрила, що золота на місці вже немає. Чотирьох із них запросили на приватну екскурсію, хоч і показали лише частину сховища. На фотографіях те золото має значно світліше забарвлення, ніж справжнє.

Спеціалісти переконані, якщо золото і справді зникло, американська та й світова фінансова система відразу зазнає краху.
Сьогодні багато експертів вважають, що Форт "Нокс" є найбезпечнішим сховищем для інопланетних технологій, отриманих із таких збитих НЛО, як знаменита Розуельська літаюча тарілка 1947 року.

Упродовж років американський уряд досліджував інопланетні технології, отримані після засекречених аварій НЛО. Потрібне було місце для зберігання позаземних уламків.

Дивіться також: Подорожі у часі не наукова фантастика, а реальність

У таємному звіті тодішньому директорові ФБР Джею Едгару Гуверу йдеться: "У літаючій тарілці містилися тіла трьох прибульців 90 сантиметрів заввишки, одягнені у срібні металеві костюми".

Однак тіла інопланетян і космічний корабель швидко зникли з поля зору громадськості. Багато хто вважає, що їх тримали у Райт-Паттерсоні.

У документах ФБР не вказали ще одну деталь — один із позаземних пілотів міг вижити в аварії.

"Я вважаю, що громадяни Америки заслуговують на правду. Американці, як і зрештою весь світ, повинні знати історію цього феномену, його політичний, соціальний, науковий аспект", — розповів науковець Стів Бассет.

Сьогодні, у серці пустелі Юта зводять розвідувальну суперфортецю вартістю 2 мільярди доларів. Тепер тут будуть визначити долю всього людства. Офіційно — це центр даних Юти, під юрисдикцією Агенції національної безпеки.

Його мета — відстеження онлайн-рухів кожної людини на планеті і створення найбільшої та найповнішої у світі бази даних розвідки.

Нещодавно видання "Washington post" повідомило, що американські розвідувальні агенції отримали доступ до серверів дев'ятьох найбільших технологічних компаній країни. Зокрема до — Microsoft, Apple, Google та інших.

Уся цифрова інформація світу проходитиме через коридори цього центру. Немає жодних гарантій, що вторгнення у приватне життя цим і закінчиться.

Автор програми — Ірина Боднар.