Тест: Що ви знаєте про нашу Конституцію

Зокрема, президент прокоментував розгляд змін щодо децентралізації.

Очевидно, що для внесення змін до Конституції в цій частині є чіткі попередні умови, перш за все в сфері безпеки. Повинен бути встановленим повний і тривалий режим припинення вогню,
– заявив він.

Крім того, Порошенко заявив, що європейські партнери підтримують позицію України щодо конституційних змін, пов’язаних з децентралізацією.

За його словами, зміни до Конституції повинні мати точковий характер, готуватися ретельно, на основі широкої суспільної дискусії, за участю українських юристів і з експертизою таких шанованих європейських структур як Венеціанська комісія.

Крім того, український гарант не бачить жодних підстав ставити під сумнів президентсько-парламентську форму правління, яка зараз діє в Україні.

Це один з наслідків Революції гідності, також як і індикатор нашої причетності до європейської політичної культури,
– сказав Порошенко.

Також український голова виступає за внесення змін до Конституції України для надання права кримським татарам на самовизначення в складі суверенної України.

Ще раз підкреслюю, що ми повинні почати процес внесення змін і доповнень до розділу 10 Конституції України, який називається "Автономна Республіка Крим". Ці зміни у повному обсязі випливають з невід'ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної та незалежної української держави,
– підсумував політик.

Додамо, що президент уже підписав закон про зміни до Конституції в частині правосуддя, однак текст оприлюднять завтра, оскільки сьогодні святковий день.

Він повідомив, що внесені зміни за своїм обсягом є невеликими, втім дуже значними, і це є реформою реформ для законодавства держави.

Читайте також: 20 років Конституції: 9 фактів з життя Основного Закону, про які варто знати

До слова, на святкове засідання Верховної Ради з'явилися всі екс-президенти, окрім Януковича.