Відповідно до оприлюдненої президентом об'єднання "Металургпром" Олександром Каленковим у Facebook ухвали суду від 15 березня, припинення дії наказу МЕРТ прийняв суддя за клопотанням позивача в межах забезпечення позову про визнання цього документу незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню, повідомляє Інтерфакс.

При цьому в судових документах є уточнення, що "Металургпром" вимагає скасування наказу МЕРТ про затвердження балансу брухту чорних металів на 2016 рік (зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн, – 24) у зв'язку з тим, що відповідний наказ прийняли з порушенням процедури і він не має державної реєстрації.

Відповідачем у цьому судовому процесі є МЕРТ, як третіх осіб залучили ДРС і Мін'юст.

Згідно з визначенням суду, дія наказу МЕРТ призупиняється до розгляду справи по суті та набрання законної сили судовим рішенням. У свою чергу відповідач може оскаржити припинення дії наказу.

Як повідомив один з учасників ринку, засідання комісії МЕРТ з розгляду заявок компаній на експорт металобрухту планували провести у вівторок, 15 березня, однак воно не відбулося.

"За попередніми даними, засідання перенесли на четвер, 17 березня", – повідомив співрозмовник агентства "Інтерфакс".

Цю інформацію поки не підтвердили у міністерстві.

Зазначимо, 1 березня МЕРТ затвердило баланс брухту чорних металів на 2016 рік зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн – майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств і регіональних депутатів, обмежити вивезення стратегічної сировини через її нестачу на внутрішньому ринку.

При цьому на сайті міністерства розмістили оголошення про прийом документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на експортні операції з металобрухтом.

У свою чергу, "Металургпром" та Федерація металургів України (ФМУ) в листі до Мін'юсту вказали на низку порушень при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів. Також металурги закликали ДРС захистити інтереси вітчизняних метпідприємств і домогтися дотримання законності при затвердженні МЕРТ балансу брухту чорних металів. Крім того, ФМУ і ЦК профспілки трудівників металургійної і гірничодобувної промисловості України (ПМГУ) закликали Президента країни звернути увагу на проблеми ГМК і, зокрема, ініціювати перегляд балансу металобрухту на 2016 рік.

Ввечері 1 березня на сайті МЕРТ опублікована інформація про затвердження балансу брухту на 2016 рік наказом №337 від 1 березня 2016 року і оголошення про прийом документів від суб'єктів господарювання на реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з металобрухтом зникли. Однак 2 березня з'явилася копія наказу і сам баланс брухту на 2016 рік – без оголошення про прийом документів від збирачів брухту для поставок на експорт.

Крім того, на порядку денному засідання Кабінету міністрів України на 2 березня значилося питання внесення змін, ініційованих МЕРТ, в постанову уряду від 15 лютого 2002 року №155 "Про затвердження порядку реєстрації зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з металобрухтом". Однак це питання на засіданні уряду 2 березня 2016 року не розглядали.