Про це пише "Новое время" із посиланням на матеріали виступу Хааса на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії.

На думку Хааса, статус-кво на Донбасі, судячи з усього, збережеться. Жодних істотних змін в конфлікті поки не передбачається. Навіть більше, нинішня ситуація потихеньку починає сприйматися, як нормальний стан речей.

Читайте також: У Пентагоні розповіли, чому Путін не може піти з Донбасу

Добра новина в тому, що я не передбачаю суттєвого погіршення ситуації. Найімовірніше, це – затяжний конфлікт і триватиме довго. Крим залишиться під контролем Росії, на Донбасі збережеться нестабільність – мабуть, такий стан речей влаштовує Володимира Путіна,
– розповів експерт.

За його словами, навіть у 1962 році, в розпал "холодної війни", коли почалася карибська криза, тодішньому першому секретареві ЦК Компартії Микиті Хрущову доводилося шукати спільну мову з Політбюро, домовлятися з різними політичними гравцями. Він мав обмежений простір для маневрів, чого не скажеш про Путіна.

"Нинішній президент фактично деінституціоналізував Росію, він може приймати будь-які рішення одноосібно. Я не бачу жодних стримувань і противаг у російській політичній системі. Це сильно спантеличує.

Читайте також: У Росії уже хочуть інтегрувати Донбас в Україну

І, з огляду на це, в мене викликає побоювання не стільки Росія, скільки довколишні країни, зокрема, країни Балтії. Не можна виключати ймовірності повторення в цьому регіоні українського сценарію. Мова йде не про пряме задіювання п'ятої статті Статуту НАТО, а про більш витончений підхід, як наприклад, у Донбасі", – розповів Хаас.