Сонячна енергетика

Чимало важливого відбулось у галузі сонячної енергетики. Лише у США запрацювали 5 нових електростанцій, серед яких – Topaz. Станом на сьогодні це найбільша сонячна електростанція у світі.

Зведений у Каліфорнії комплекс за допомогою 9 млн сонячних панелей генерує 550 МВт. Цього достатньо для забезпечення електроенергією 160 тис домогосподарств. Також, за словами розробників, це дозволить знизити щорічні викиди вуглекислого газу в атмосферу на 377 тис тонн.

Успіхи в технологіях виробництва панелей, збільшення випуску необхідних елементів та кількості самих станцій стабільно знижують вартість сонячної енергетики. Така тенденція дозволяє сподіватись, що вже у недалекому майбутньому ми перестанемо спалювати вугілля та газ заради світла в будинках.

3D-друк

Серед головних трендів 2014 року – 3D-друк. За допомогою в'язкого пластику і спеціальних принтерів тепер виготовляють не лише сувеніри та різний непотріб, а й доволі корисні і функціональні предмети.

Так, вперше в історії за допомогою 3D-дурку виготовили штучний хребець. Його імплантували 12-річному китайцю, який отримав серйозну травму хребта і майже не міг рухатися.

Тим часом американська компанія Local Motors спільно з Міністерством енергетики США представила електромобіль під назвою Strati. Його кузов та шасі повністю виготовили на велетенському 3D-принтері.

Крім того, технологію почали активно використовувати у космосі. Влітку на МКС доправили перший 3D-принтер, створений спеціально для роботи в умовах мікрогравітації. З його допомогою астронавти можуть виготовляти необхідні деталі та інструменти просто на станції, тож їх не потрібно доставляти за допомогою вантажних кораблів.

Доповнена реальність

Доповнена реальність – технологія, яку в 2014-му почали широко застосовувати у найрізноманітніших галузях. Зокрема, в автомобільній. Так, компанія Jaguar Land Rover продемонструвала кілька цікавих розробок, в основі яких - накладення графіки на вітрове скло.

Водій може за потреби зробити капот прозорим, користуватися навігацією, отримувати інформацію про заправки та магазини поряд, також система може звертати увагу на пішоходів чи інші транспортні засоби, які становлять потенційну небезпеку.

Також доповнена реальність знайшла застосування у роздрібних магазинах. Стоячи перед спеціальним дзеркалом, покупці можуть віртуально приміряти різний одяг, змінюючи його колір, розміри та фасон.

Крім того, доповнену реальність почали використовувати і у фітнесі. До прикладу, компанія Runtastic, розробила спеціальне програмне забезпечення для шолому Oculus Rift. Додаток перенесе користувача у віртуальне довкілля на вибір, а цифровий тренер підкаже, які вправи і як краще виконувати.

Фітнес-ґаджети

Взагалі, фітнес-ґаджети – один з головних технологічних трендів 2014 року. Спеціальні браслети, розумні годинники, додатки для смартфонів, навіть одяг і взуття – варіантів стежити за фізичною активністю сьогодні значно сьогодні більше, ніж у 2013-му.

Серед прикладів – фітнес-трекери Samsung Gear Fit, Sony SmartBand, Nike Fuelband, FitBit. Вони здатні стежити за серцебиттям і диханням, рахувати пройдену відстань і зберігати дані з тренувань для контролювання прогресу.

Розумна футболка Radiate зміною кольору покаже, які саме м’язи качає спортсмен, а кросівки Lechal можуть порахувати кількість кроків, спалених калорій і передати ці дані на спеціальний мобільний додаток.

Усе це допоможе власнику контролювати виконання вправ і стежити за прогресом протягом тривалого часу.

Тим не менше, фітнес-ґаджети досі не користуються великим попитом. Можливо тому, що користувачі не бачать в них необхідності та й ціни влаштовують далеко не всіх.