Наша імунна система послаблюється, рівень гормонів змінюється, у результаті ми не можемо сказати точно, коли ми хмуримося, а коли посміхаємося.

"У середньому дорослий американець протягом робочого тижня спить менше 7 годин за ніч. У 1910 році середньостатистична доросла людина отримувала трохи більше 8 годин сну на добу", — говорить Метью Уокер, професор неврології та психології в Університеті Берклі.

Вашому організму все одно, коли ви отримаєте додатковий сон. Деякі вчені навіть говорять, що робочий день не слід починати до 10 ранку. Але незалежно від того, коли ви прокидаєтеся, можна отримати користь від недовгого сну в середині дня.

Подрімати на роботі займе 15-20 хвилин. Такий час вчені встановлюють не тільки тому, що вдень ​​у нас не так вже багато часу для відпочинку. У першу чергу це пов'язано з фазами сну. Протягом 10-20 хвилин ми не встигаємо перейти у фазу глибокого сну. Якщо глибокий сон перервати раніше, ніж належить, то можна відчути втому, але протягом 20 хвилин до глибокої фази справа не доходить, а організм встигає відпочити.

Концентрація і пам'ять

Німецькі дослідники провели цікавий експеримент. Двом групам добровольців було запропоновано запам'ятати однаковий обсяг слів. Далі випробовувані з першої групи перейшли до іншого заняття, а друга група вирушила подрімати, не заглиблюючись у глибокий сон). Після закінчення експерименту тести показали: ті, хто спав, запам'ятали набагато більше слів. Короткий відпочинок збільшує працездатність на 34% і уважність — на 54%, кажуть вчені.

Якщо порівнювати каву, якої повно на роботі, і сон, то кофеїн програє природному відпочинку. Кофеїн заважає відкладати нову інформацію в довгострокову пам'ять, так як він підвищує вміст в гіпокампі мозку нейромедіатора під назвою ацетилхолін. Зате під час повільної фази сну кількість цього нейромедіатора природним чином знижується.

Зниження рівня стресу

Подрімати на роботі — також хороша профілактика серцевих захворювань і запобігання депресії. Згідно з даними японських вчених, що опублікували результати свого дослідження в 2007 в журналі "Archives of Internal Medicine", післяобідній відпочинок — один з кращих рецептів проти хвороб серця.

Веселіше жити

Короткий сон вдень підвищує рівень гормонів радості — ендорфінів і серотоніну. Гормони значно підвищують працездатність і підтримують високий тонус організму до самого вечора.

Креативність і продуктивність

Денний сон робить нас більш креативними і більш продуктивними, а також покращує наші розумові здібності і здоров'я. Один з тестів добре ілюструє користь сну для роботи. Співробітникам дали завдання, для виконання якого потрібно було тривалий час: весь робочий день. До кінця робочого дня продуктивність знижувалася, і випробувані не справлялися з поставленим завданням. Тоді працівникам надали денний сон.

Після 30-хвилинного сну зниження продуктивності було зупинено, а після 60-хвилинного сну продуктивність праці випробовуваних дійсно поліпшувалася.

Головне, кажуть вчені, не спати сидячи в незручному положенні, особливо, коли голова закинута вгору. Таке положення погано діє на дихальні шляхи.

Компанії, які дійсно піклуються про продуктивность співробітників, можуть дозволити собі зручні офісні ліжка. Такий проект недавно презентувала Studio NL.

Читайте також: Чому треба переходити на 6-годинний робочий день