Правда, чимала частина робочого часу йде на листи, соціальні мережі та зустрічі. Можливо, потрібно переосмислити користь часу, який ми проводимо в офісі.

У Швеції 6-годинний робочий день стає звичним явищем.

"Думаю, що 8-годинний день не такий ефективний, як прийнято вважати", — говорить керівник компанії Filimundus, що розробляє додатки, Лінус Фелд виданню FastCompany.



"Концентруватися на виконанні робочих завдань вісім годин — величезне випробування. Більшість людей хочуть проводити більше часу зі своїми сім'ями і друзями, вони хочуть вчитися і отримувати більше.

Компанія Filimundus перейшла на 6-годинний робочий день ще в минулому році. За їхніми спостереженнями, величезної різниці в тому, як люди працюють, не відбулося. Керівництво попросило співробітників триматися подалі від соцмереж і склало розклад щотижневих зустрічей для команд.



"Я бачу, що людям стало легше концентруватися на завданнях, які повинні бути зроблені, бо є стимул піти рано з роботи. І в підлеглих залишається енергія та час на особисте життя ", — розповідає Лінус Фелд.

Схожа ситуація відбувається й у сфері обслуговування. Один з останніх експериментів уряду: 6-годинний робочий день для молодшого медперсоналу. Дійсно, це коштує трохи дорожче, адже за 6-годинний робочий день медсестрі платять, як за 8 годин роботи.



Експеримент показав, що якість обслуговування та догляду за хворими покращилися, тому що персонал був не такий втомлений.



У Filimundus кажуть, що скорочення робочого дня не знизило продуктивність компанії.

"Звичайно, бувають ситуації, коли вам терміново потрібен співробітник, а він уже пішов додому. Але таке відбувалося і з 8-годинним графіком. Підраховуючи економічну обґрунтованість, зазвичай виходять з того, що співробітники працюють всі 8 годин зі 100% ефективністю, але це не так", — говорить Лінус Фелд.



У всіх співробітників компанії раптово додалося енергії.

"Вони щасливі піти рано з роботи і тому з задоволенням приходять вранці в офіс. Вони не злі й не втомлені, що дуже допомагає в командній роботі. Стало менше конфліктів і суперечок ", — говорять у компанії.

Читайте також: Як збільшити зарплату: найцінніші поради у спецпроекті від сайту "24"