Правда, чимала частина робочого часу йде на листи, соціальні мережі та зустрічі. Можливо, потрібно переосмислити користь часу, який ми проводимо в офісі.

У Швеції 6-годинний робочий день стає звичним явищем.

"Думаю, що 8-годинний день не такий ефективний, як прийнято вважати", — говорить керівник компанії Filimundus, що розробляє додатки, Лінус Фелд виданню FastCompany."Концентруватися на виконанні робочих завдань вісім годин — величезне випробування. Більшість людей хочуть проводити більше часу зі своїми сім'ями і друзями, вони хочуть вчитися і отримувати більше.

Компанія Filimundus перейшла на 6-годинний робочий день ще в минулому році. За їхніми спостереженнями, величезної різниці в тому, як люди працюють, не відбулося. Керівництво попросило співробітників триматися подалі від соцмереж і склало розклад щотижневих зустрічей для команд."Я бачу, що людям стало легше концентруватися на завданнях, які повинні бути зроблені, бо є стимул піти рано з роботи. І в підлеглих залишається енергія та час на особисте життя ", — розповідає Лінус Фелд.

Схожа ситуація відбувається й у сфері обслуговування. Один з останніх експериментів уряду: 6-годинний робочий день для молодшого медперсоналу. Дійсно, це коштує трохи дорожче, адже за 6-годинний робочий день медсестрі платять, як за 8 годин роботи.Експеримент показав, що якість обслуговування та догляду за хворими покращилися, тому що персонал був не такий втомлений.У Filimundus кажуть, що скорочення робочого дня не знизило продуктивність компанії.

"Звичайно, бувають ситуації, коли вам терміново потрібен співробітник, а він уже пішов додому. Але таке відбувалося і з 8-годинним графіком. Підраховуючи економічну обґрунтованість, зазвичай виходять з того, що співробітники працюють всі 8 годин зі 100% ефективністю, але це не так", — говорить Лінус Фелд.У всіх співробітників компанії раптово додалося енергії.

"Вони щасливі піти рано з роботи і тому з задоволенням приходять вранці в офіс. Вони не злі й не втомлені, що дуже допомагає в командній роботі. Стало менше конфліктів і суперечок ", — говорять у компанії.

Читайте також: Як збільшити зарплату: найцінніші поради у спецпроекті від сайту "24"