У середу турецькі ВПС збили російський бомбардувальник. Після цього Анкара і Москва фактично розірвали стосунки. А багато експертів заговорили про те, що Росія ще більше самоізолюється.

Туреччина проти Росії

– І в дипломатичних, і в експертних колах немає чіткої концепції того, до чого можна прив'язати цей збитий літак, немає логіки в цьому. Це не вигідно Росії і не вигідно Туреччині, якщо говорити про врегулювання ситуації. Якщо ми говоримо про загострення ситуації, воно знову ж таки йде в розріз політиці, яку зараз веде Олланд, приїжджаючи в різні країни ЄС і закликаючи їх об'єднатися з Росією задля боротьби із тероризмом.

За таких умов, Туреччина не буде частиною коаліції за боротьбу проти тероризму, але вона ключовий гравець.

– Один із варіантів, це те, що США хочуть зачекати, щоби Росія не змогла показати історію успіху. Вони будуть чекати, поки Росія сама попаде у пастку і провалить операцію. Це один із сценаріїв.

Зустріч Путіна із Ердоганом

– Складно спрогнозувати позицію Путіна. Всі країни імпульсивні – і Туреччина, і Росія. І тут стояло питання, хто зробить крок назад. І це було випробування після Балтики – Туреччина хотіла показати, що "ми не такі, як всі інші члени НАТО, ми не дозволимо це робити" і тому вони це зробили. А після цього почались усі ці заяви, що це випадково, тому що вони готували підґрунтя для іншого варіанту, який може спрацювати і який, власне, спрацював – Путін вирішив розірвати стосунки та погіршити ситуацію.

Звичайно, Ердоган буде конструктивніший, але чи погодиться на це Путін – не знати. Обидві країни беруть час для роздумів.