До цього заохочують самі засновники незвичного наукового закладу. "Мірадор" відкрили у 2000 році з метою показати дітям, що отримувати знання - це весела і приємна справа.

“Взагалі у Чилі багато музеїв, але основна їхня проблема в тому, що там ні до чого не можна торкатися. Всюди лише й бачиш таблички "Руками не чіпати". А тут можна не тільки торкатися до всіх експонатів, а й самостійно вивчати принципи їхньої роботи”, - каже школярка Хав'єра Гуерра.

Щодня у музей "Мірадор" приходять тисячі відвідувачів, більшість з яких чилійські школярі.

“Я обожнюю приходити сюди. Тут є безліч цікавих інтелектуальних ігор”, - сказав школяр Крістіан Альварадо.

Значна частина експонатів - пристрої та конструкції, які наглядно демонструють фізичні принципи. Особливою популярністю у відвідувачів користується діорама. Вона показує чому відбувається землетрус і як треба поводитися під час підземних поштовхів.

“У наш час ми отримували лише теоретичні знання з підручників. Інколи до нас просто не доходило, що все, про що пишуть в книжках, - реальна частина нашого повсякденного життя. Головна перевага цього музею - тут теорія стає практикою. Дітям це дуже подобається”, - каже вчитель фізики Дієго Лейва.

Щороку сюди приходять приблизно півмільйона людей. Це - найпопулярніший музей у Чилі. Також "Мірадор" має мобільну версію. Колекція найцікавіших експонатів регулярно переїжджає у різні регіони країни, аби ще більше дітей отримали нагоду доторкнутися до них власними руками.