Загалом таких, за словами заступника директора департаменту ГУ розвідки МОУ Вадима Скібіцького, є чотири. Про них він розповів в інтерв’ю журналу "Український Тиждень".

"На сьогодні одним із головних джерел загроз нашій країні залишається Росія. Небезпеку становить розгортання нових і нарощування наявних підрозділів Збройних сил РФ у безпосередній близькості до державного кордону України. Ми й далі фіксуємо формування нових військових частин і з'єднань, перекидання техніки й особового складу", – розповів Вадим Скібіцький.

Читайте також: У розвідці розповіли, що з новітньої техніки Росія тестує на Донбасі

При тому російські командири й далі активно залучаються до командування бойовиками на Донбасі.

Цікава деталь: у деякі підрозділи командирами призначають офіцерів, які мають досвід ведення бойових дій на Донбасі проти українських сил,
– зазначив Вадим Скібіцький.

Ще дві загрози – це підконтрольні Росії через військову присутність території Криму та Придністровського регіону Молдови.

"Певне занепокоєння спричиняє і присутність російських військових у Придністровському регіоні Республіки Молдова. Цей контингент за необхідності може бути використаний для дестабілізації ситуації в південних регіонах України", – зазначив розвідник.

Окрім того, за словами Вадима Скібіцького, у Криму Росія могла розмістити ядерну зброю.

Четвертою можливістю для завдання удару по Україні, якою може скористатися Росія, є кібератаки.

"Останнім часом більшої актуальності набули ризики проведення кібератак проти України. Із військового погляду для хакерів може бути цікавим виведення з ладу мереж зв’язку штабів і командувань ЗСУ, а також втручання в системи управління озброєнням", – підсумував Вадим Скібіцький.

Читайте також: Буду безжально вбивати вас, доки не дасте спокій Україні, – потужне відео ворогам від розвідки

Щодо російських військ на Донбасі, то розвідники працюють над тим, щоб добути якнайбільше інформації, яка має стати доказовою базою для позову України проти Росії у Міжнародний суд ООН у Гаазі. В першу чергу мова йде про російське озброєння та військових, які причетні до війни на Донбасі.

"Наприклад, ми ідентифікували полковника ЗС РФ Бушуєва, який командував так званою 7-ю окремою мотострілецькою бригадою терористичних сил. До свого відрядження в Україну він був на посаді начальника штабу, заступника командира 83-ї окремої десантно-штурмової бригади, яка дислокується в місті Уссурійськ, що в Приморському краї Росії. І таких "відпускників" ми змогли знайти багато, дані про них викладені для вільного доступу на нашому сайті. Це відповідь на відоме твердження "их там нет" російського керівництва про те, що їхніх підрозділів немає на Донбасі", – резюмував Вадим Скібіцький.