Кожні вихідні впродовж місяця учасники фесту, а це майже півтисячі членів клубів військового мистецтва з країн СНД, будуть розважати туристів масовими битвами та двобоями, стріляниною з арбалетів та гармат. Взяти участь у такому святі можуть усі бажаючи, головна умова - наявність костюма епохи Середньовіччя.

“Найважливіше, що кожен учасник, який знаходиться на цьому фестивалі, він однозначно переодягається в якийсь історичну одяг. Нехай це буде, ми називаємо, “голота” - проста накидочка, але вона все одно себе стилізує під цей фестиваль”, - каже координатор проекту фестивалю Володимир Болтунов.

Щоб повністю перевтілитись у міщан XIII-XV століття, учасникам фестивалю доводиться жити посеред фортеці у історичних наметах та працювати на вулиці. В кожного своя роль, хтось грає заможних городян, хтось - простих, але всі разом вони створюють атмосферу давніх часів.

“Людину формує середовище, якщо Ви себе оточуєте відповідними речами, Ви відчуваєте наповнення в повному обсязі, не тільки побитися. Тим більше, що речі робилися навіки, їх відтворити теж цікаво”, - каже учасник фестивалю ( Росія) Олексій.

Ближче до обіду лицарів готують до бою. Самостійно вдягнутися майже неможливо. Тож у кожного лицаря є помічники, які допомагають перевтілюватись.

“Захист стегон, колін, гомілок - все це йде окремо - кольчуга, наплічники, шолом. Більше 15 одиниць точно”, - розповідає лицар (Харків) В’ячеслав Кондратенко.

“Це дорога розвага, незважаючи на уявну простоту, хороший обладунок плюс хороший костюм - вартість у нинішніх цінах кілька тисяч доларів”, - каже лицар (Харків) Іван Плясов.

Найяскравіша частина фестивалю бугурт - масовий бій. Лицарі обирають стратегію та тактику.

“Якість листової сталі обладунків краща, ніж була раніше, а зброя все-таки, зараз не заточена. Заборонені у нас удари в потилицю, нижче коліна, тому всі живі і здорові”, - сказав лицар (Сімферополь) Дмитро Сколуба.

Після кожного такого бою лицарі несуть свої обладунки на ремонт. Якщо старий костюм не відновити - новий можна придбати на базарі у ремісників.

“Ці мечі зроблені для історичного фехтування, люди б'ються в бугурт, масових боях - тут лицарі точно не залишаться без зброї, на будь-який смак”, - каже торговець середньовічною зброєю Андрій.

До речі, у дні проведення фестивалю потік туристів до Генуезької фортеці збільшується на 30%.