Останні кілька років українець завідує в США хімічною лабораторією, якій вдалося відкрити новий вид наноматеріалів – максен. Якщо не вдаватись у подробиці, він дасть змогу створити такий акумулятор, який буде швидко накопичувати енергію у великих обсягах і так само швидко її віддавати.

Ця розробка може дати новий поштовх розвитку альтернативних джерел енергії. Крім того ці ж максени можуть захищати від електромагнітного випромінювання чи перетворювати морську воду на питну. Спектр використання широкий і тільки час покаже, що промисловість візьме на озброєння.

Професор запевняє: нанотехнології уже давно пробрались у наше життя. Нанотехнології – це той ключик, який допомагає створювати абсолютно нові прилади та матеріали.

Читайте також: Як українська компанія знайшла унікальне рішення для використання безпілотників

На жаль, усіх цих досліджень не було б, якби у 1970 роках студент Київського політехнічного університету не вирішив податись на стипендію Гумбольта в Німеччині. Уже тоді було зрозуміло – наука розвивається там, де є фінансування. Крім того, ученим потрібне відчуття, що їхня робота важлива, що їхні відкриття зможуть впроваджувати на реальних підприємствах. Тому далі буде Японія, Норвегія та США.

Нещодавно українець повернувся з Китаю, в одному з найкращих вишів цієї країни домовився про створення лабораторії. Хотілося б свій досвід передати й в Україні, але попиту на його знання тут немає, і це при тому, що Гогоці готовий поділитися ними безкоштовно.

Засмучує вченого й пасивність українських студентів, адже є чимало можливостей здобувати стипендії на суму від кількох тисяч доларів на місяць, але заявок з України вкрай мало, а от китайці чи індійці радо хапаються за такі пропозиції.

Читайте також: "Діскавері" – всесвітньовідоме українське підприємство, що виробляє бурові установки

Попри складну ситуацію в Україні і навіть попри АТО, Юрій Гогоці наполягає – на аграрній галузі та низькотехнологічній промисловості далеко не заїдеш. Успіх країні принесуть сучасні технології.